Zümrüt Taşının Faydaları

Zümrüt taşı nedir ve nasıl oluşur? Zümrüt taşının bilinmeyen özellikleri...  - Pratik Bilgiler HaberleriRENK Yeşil
GÖRÜNÜM Küçük, parlak değerli taş veya bulutlu kristal
NADİRLİK Değerli taş kalitesinde pahalı ama cilalanmamış
zümrütler kolay bulunabilir
KAYNAK . . Hindistan, Zimbabwe, Tanzanya, Brezilya, Mısır, Avusturya

ÖZELLİKLER Zümrüt ilhamın ve sonsuz sabrın taşıdır. Müthiş bir vakarı olan hayat dolu bir taştır. “Mükemmel aşkların taşı” olarak bilinir, evi mutluluk ve sadakat sağlar. Birliği, koşulsuz aşkı ve ilişkiyi geliştirir, dostlukları teşvik eder,ilişkileri dengede tutar. Renk değiştirmesinin, sadakatsizlğin işareti olduğuna inanılır. Kalp çakrasnı açar ve duygular üzerinde yatıştırıcı bir etkiye sahiptir.

Bu taş fizikse!, duygusal ve zihinsel denge sağlar. Olumsuzluklar, yok olumlu hareketleri teşvik eder. Niyetlere odaklanıp farkındağı, artırarak olumlu hareketlere yardım eder. Psişik yetenekleri geliştirir, durugörüyü açar ve zihinsel düzlemlerdeki bilgileri bir araya getirmeyi destekler Geleneksel olarak büyüden ve büyücülerin oyunlarından koruduğuna, geleceği görmeye yardım ettiğine inanılmıştır.

Psikolojik olarak karaktere, hayatın güçlüklerini yenmesi için kuvvet verir. Yeniden oluşum ve iyileşmenin taşıdır, olumsuz duyguları onarabilir. Hayatın tadını tam olarak çıkarma yeteneğini geliştirir. Klostrofobi vakalarında yararlıdır.

Zümrüt zihinsel berraklık sağlar, hafızayı güçlendirir, derin bir iç kavrayış verir ve vizyonu genişletir. Aklı ve doğruyu destekleyen, güzel konuşmaya yardım eden bir bilgelik taşıdır. Bilinçaltınca bilineni yüzeye çıkarmaya yardımcı olur. Bir grup içindeki insanların birbirlerini anlamalarında son derece faydalıdır, işbirliğini teşvik eder.

İYİLEŞTİRME Enfeksiyon hastalıklarından sonra iyileşmeye yardımcı olur. Sinüsleri, akciğerleri, kalbi, omurgayı ve kasları iyileştirir, gözleri dinlendirir. Görmeyi geliştirir ve karaciğer üzerinde arındırıcı bir etkisi vardır. Zümrüt romatizma ve şekere de iyi gelir. Panzehir olarak da kullanılmıştır. Boynun etrafına takıldığında epilepsiyi defettiğine inanılır. Yeşil ışığı kötü huylu oluşumların tedavisine yardım eder.

konum Küçük parmak, yüzük parmağı veya kalbin üzerine ya da sağ kolun takın. Şifa için uygun şekilde yerleştirin. Olumsuz duyguları tetikleyebileceği için uzun süreli takmayın. Opak  Zümrüt’ler zihinsel uyumlanma içi uygun değildir.

Takip edilen ,,,,,,,,,,,