Zoisit Taşı Faydaları

Zoisit Taşı Özellikleri ve Faydaları | Denizin YıldızıZoisit, saf haliyle yeşil renklidir ve saydamdır. Adını, keşfeden kişiden almıştır.Ancak renksiz, beyaz, sarı, pembe renklileri de bulunur.Çoğu kez, opak görünümlü ÇERMAKİT taşıyla birleşir ve opaklaşır. Bu nedenle siyahımsı noktalar veya parçacıklar bulunan yeşil renkli hale gelir.Zoisit ve Çermakit (Tschermakite) birleşimi bazen Yakutu da kapsamına alır. Rubyin Zoisit diye anılan bu birleşim, kırmızı benekli, siyahımsı noktalar veya yapılar bulunan yeşil bir taştır. Birleşim, Anyolit adıyla da tanınır. Zoisitin diğer alt türleri, kiremidimsi renkli THULÎT ile mavimsi mor renkli TANZANIT taşıdır.

Bünyesindeki başlıca mineraller: KALSİYUM, ALÜMİNYUM, SİLİSYUM, OKSİJEN, HİDROKSİT (Ca,Al3(Si04)3(0H)) + (Eser miktarda) Demir, Magnezyum , Manganez, Krom, Titanyum, Sodyum, Vanadyum, Stronsiyum
Kimyasal grubu: SİLİKAT
Bağlı olduğu grup: EPİDOT GRUP
Kristal sistemi: ORTOROMBİK
Sertlik derecesi: 6 – 7
Özgül ağırlığı: 3,3
Çizgi rengi: BEYAZ ancak opak olanlarda YEŞİL + SİYAH
Parlaklığı: CAMSI, İNCİMSİ
Işığı geçirgenlik: YARISAYDAM, SAYDAM, Çermakit ve Yakut karışımları OPAK
Kırılma şekli: UNEVEN – KONKOİDAL
Karıştırılabileceği taşlar: FUKSİT
Sembolü olduğu hususlar: İLHAM, FİZİKSEL VE RUHSAL SAĞLIK
Özdeşleştiği unsur: HAVA
Özdeşleştiği çakra: KÖK (KUYRUKSOKUMU), KALP
Çıkarıldığı başlıca ülkeler:Tanzanya, İsviçre, Hindistan, Pakistan, Avusturya, Norveç,
İtalya, Avustralya, USA
İlişkili burçlar: Tüm burç insanları kullanabilir. Ancak KOVA, YAY, İKİZLER, TERAZİ burçlarında daha fazla yarar sağlar.

YARARLARI

Hastalık veya stresten kurtararak eski sağlıklı halimize gelmemize yardım eder. Negatif enerjiyi pozitif enerjiye çevirir.Akıl ve mantık gücünü artırır. Dikkat dağınıklığını ve eksikliği giderir, odaklanma sağlar.Kalbi güçlendirir. Kalp sağlığına yardım eder. Kalp problemlerine iyi gelir.
Uykusuzluğa devadır. Uyuyamayanlara uyku verir.Sedef hastalığının tedavisine yardım eder.
Yumurtalık ve erbezi (testis) hastalıklarını iyileştirir. Yakutla birlikte kadınların doğurganlığını harekete geçirir, erkeğin cinsel gücünü artırır.

Ağır duygusal darbe veya bunalımların ortadan kaldırılmasına yardım eder.Matem gerektiren olaylarda sabır ve gönül ferahlığı verir. Değişim ve dönüşüm süreçlerinde yeni duruma uyum sağlamak için yardımcı olur. Enflamasyonu (yüksek ateş, iltihaplanma, ödem, ağrı) hafifletir.
Bağışıklık sistemini destekler.Bayılmaları önler. Bayılanın ayılmasını sağlar.Pankreasın sağlıklı ve işlevsel olmasını sağlar.Akciğerleri sağlıklı tutar.

Bedendeki (özellikle dokulardaki) zehirlerin (kimyasal ve diğer toksinlerin) etkisini giderir.Virüs ve bakterilerle savaşır, Grip hastalığının tedavisine yardım eder.Hücreleri yeniler.Uyuşukluğu, tembelliği giderir. Fiziksel gücü artırır, dayanıklılık sağlar. Dirilik verir. Eril enerji verir.

Adrenalin sistemi (böbrek üstü bezlerini) güçlendirir Adrenal (böbrek üstü bezi) için iyileştiricidir.
Hasarlı organları yeniden oluşturur, hücreleri, dokuları, bedeni yeniler.Kemikleri ve kıkırdakları sağlıklı tutar. Osteoporoz, Osteoartrit, Osteomalazi gibi kemik ve eklem hastalıklarının tedavisine yardım eder.

Kas, doku, bağdoku ve yum uşak dokuyu sağlıklı tutar, hastalıklarının tedavisine yardım eder.
Beyin yorgunluğunu giderir.Diş eti iltihaplarının giderilmesinde yararlıdır. Bunun için bir parçası ağızda bekletilebilir.Saçları sağlıklı tutar, kırılmalara ve dökülmelere karşı koruma sağlar.
Tansiyonun dengelenmesinde yararlıdır. Östrojen ve testosteron hormonlarını dengeler.

X ışınlarına karşı bedende koruma kalkanı oluşturur.Rahim problemlerinin ve yumurtalık kistlerinin tedavisine yardım eder.Çocukların büyüme ve gelişmesinde önemli rol alır.Kırık ve çatlakların kaynamasına ve onarılmasına yardım eder.

Takip edilen ,,,,,,,