Zirkon Taşı Nedir?

Zirkon Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur? Zirkon Taşı Nasıl Anlaşılır?  Özellikleri Ve Faydaları - MahmureAdını, ana elementi olan Zirkonyumdan almıştır. Pers dilinde altın tabanca anlamına
gelen zar-gun kelimelerinden dönüşmüştür.Genellikle küçük taneler halinde bulunur. Ancak kristal, çiçek dalı, çubuk görünümünde de olabilir. Renksiz, solgun gri,mavi, sarı, portakal, kahverengi veya kırmızı renklerde olabilir.Sert, insanın gözünü tırmalayan bir görüntüsü vardır. Hangi renkte olursa olsun, hareket ettirildiğinde bünyesinden pırıltılar halinde değişik renkler de yansır.Renkli camlar, Zirkon diye bolca piyasaya sürülmektedir.

Bünyesindeki başlıca mineraller: ZİRKONYUM, SİLİSYUM, OKSİJEN (ZrSi04) +
(Eser miktarda) Uranyum, Toryum, Hafniyum, İtriyum
Kimyasal grubu: SİLİKAT
Bağlı olduğu grup: –
Kristal sistemi: TETRAGONAL
Sertlik derecesi: 7,5
Özgül ağırlığı: 4,6 – 4,7
Çizgi rengi: BEYAZ, RENKSİZ
Parlaklığı: ELMAS PARILTILI, CAMSI
Işığı geçirgenlik: YARISAYDAM, SAYDAM, OPAK
Kırılma şekli: UNEVEN – KONKOİDAL, GEVREK
Karıştırabileceği taşlar: GRANAT, SPİNEL, ELMAS, AMETİST, SAFİR, YAKUT
Sembolü olduğu hususlar: HAYATIN İÇİNE AŞKI KATMAK, RUHSALLIK, FAZİLET
Özdeşleştiği ay: ARALIK
Özdeşleştiği gezegen: VENÜS
Özdeşleştiği çakra: MİDE, KALP
Çıkarıldığı başlıca ülkeler: Tayland, Kamboçya, Vietnam, Brezilya, Almanya, Norveç,
Avusturya
İlişkili burçlar: Tüm burç insanları kullanabilir. Ancak BOĞA, TERAZİ, ASLAN,
BAŞAK, YAY, KOVA burçlarında daha fazla yarar sağlar.

YARARLARI

Sinir sistemini sağlıklı tutar ve tükürük bezlerini, gözleri, kulakları, mesaneyi, prostat bezini, testisleri güçlendirir. Hastalıklarının tedavisine yardım eder.Tüm bedeni bütünlük içinde dengeye getirir. Hastalıklarda hızlı iyileşme sağlar.Zihni kuvvetlendirir. Aklımızı ve hikmetli oluşum uzu destekler. Kayıp eşyayı bulmaya çalışırken elde tutmak yarar sağlar.Kalp pili olanlar uzun süre kullanmamalıdır.Uyumayı kolaylaştırır. Karabasanı engeller.

Kasları güçlendirir. Kas hastalıklarının tedavisinde yararlıdır.Üreme sistemini sağlıklı tutar, hastalılarının tedavisine yardım eder.İnce ve kaim bağırsağın işlevsel olmasına ve rahatsızlıklarının giderilmesine yardım eder. Ülser tedavisinde etkilidir. Aurayı canlandırır. Enerji tıkanıklıklarını kaldırır.Aşırı duygulanmaları, heyecanları, alınganlıkları, kırılganlıkları ortadan kaldırır, duygusal denge sağlar. Ruhsal olarak huzur ve sakinlik verir.

Depresyonu hafifletir. Travmatik olaylardan sonra teselli ve huzur verir. Ruhsal korunma sağlar. Ruhsal topraklama sağlar. Irkçılık ve ayırımcılık hastalığının tedavisine yardim eder.Beyin hasarlarını onarılmasında yarar sağlar. Beyin yorgunluğuna karşı faydalıdır.Zehirlerin etkisini azaltır. Vertigo için rahatlatıcıdır.

Uyarı: İlk kullanıldığında baş dönmesi oluşturabilir. Epilepsi hastaları uzun süre kullanmamalıdır.

Sezgi yeteneğini güçlendirir.Üst solunum sistemini sağlıklı tutar, hastalıklarının tedavisine yardım eder.Astım, Bronşit, Akciğer iltihabı, Öksürük tedavisine yardım eder.Epifız bezini dengeler. Hipofiz bezinin işlevsel olmasına yardım eder.İştah artırır, Anoraksiya tedavisine yardım eder.
Bulaşıcı hastalıkların bulaşmasından korunmakta yararlıdır. Cinsel yolla bulaşan hastalıkları önler, tedavisine yardım eder.

Virüslerle savaşır, viral hastalıkların tedavisine yardım eder.Kleptomani (hırsızlık hastalığı) olanların tedavisine yardım eder.Beden elektriği için topraklama sağlar. Stresi hafifletir.Kulak iltihaplarının tedavisine yardım eder.Kırmızı ve kahve renklileri, fiziksel ve cinsel gücü artırır.
Hücre zarlarını güçlendirir.Yumuşak doku sağlığı için yararlıdır.Böbrek taşı oluşum unun engellenmesine yardım eder.

Takip edilen ,,,,,,,