Zeberced Taşı Faydaları

Peridot (Zeberced) Taşı Özellikleri ve Faydaları | Peridot, Birthstones, Değerli taşlarZeberced taşının ilk kaynağı Kızıldeniz’deki Zebercet Adasıdır. İsmini de buradan almıştır. Peridot ve Olivin taşlarının ortak adıdır.Rengi bağlı olduğu Zümrüt familyası gibi yeşil veya yeşilin tonlarındadır. Magmatik kayalarda izole tanesel parçacıklar şeklinde bulunur. Kristalleri üç ayrı prizmanın birleşim inden oluşur.Zebercet taşma, renginden dolayı Zeytin taşı ve Zeytuni de denilmiştir. Çok eski zamanlardan beri mücevher yapımında kullanılmıştır. Peygamber Efendimizin hadisi şeriflerinde, cennet evlerinin birçoğunun zebercetten oluştuğu belirtilmiştir.

Diğer adları: Peridot, Olivin, Krizolit, Forsterit, ZEYTİN TAŞI, ZEYTUNİ
Bünyesindeki başlıca mineraller: SODYUM, KALSİYUM, ALÜMİNYUM, DEMİR.
SİLİSYUM, OKSİJEN ((Mg, Fe),Si04) + (Eser miktarda) Krom, Magnezyum, Manganez
K im yasal grubu , SİLİKAT
Bağlı olduğu grup: OLİVİN GRUP
Kristal sistemi: ORTOROMBİK
Sertlik derecesi: 6,5 – 7
Özgül ağırlığı: 3,3 – 3,4
Çizgi rengi: BEYAZ
Parlaklığı: CAMSI
İşığı geçirgenlik: YARISAYDAM, SAYDAM
Kırılma şekli: KONKOİDAL
Karıştırabileceği taşlar: ZÜMRÜT, AVENTURİN, TURMALİN, DİYOPSİT, GRANAT, YEŞİM
Sembolü olduğu hususlar: ŞEFKAT, MERHAMET, BAŞARI, ZENGİNLİK, SAĞLIK
Özdeşleştiği ay: AĞUSTOS
Özdeşleştiği unsur: TOPRAK, ATEŞ
Özdeşleştiği sayı: 5
Özdeşleştiği çakra: MİDE. KAT.P
Çıkarıldığı başlıca ülkeler: PAKİSTAN, KANADA, USA, RUSYA, İTALYA
İlişkili burçlar: Tüm burç insanları kullanabilir. Ancak İKİZLER, ASLAN, BAŞAK,
TERAZİ burçlarında daha fazla yarar sağlar.

YARARLARI

Tüm bedenin sağlıklı kalmasına yardım eder. Olumsuz enerjilere karşı tüm beden çevresinde kalkan oluşturur. Fiziksel gücü artırır.İnsanlarla ilişkilerin dostane ve uyumlu olmasına yardım eder.Güven duygusunu ve özgüveni artırır. Özsaygı geliştirir.Bilgileri kolaylıkla kavramaya yardım eder. Zihni güçlendirir, temizler. Bir konu üzerinde yoğunlaşamaya yardım eder. Bilinç seviyesini yükseltir.Lenfleri sağlıklı tutar, hastalıklarının tedavisine yardım eder.

Kalbi sağlıklı tutar, hastalıklarını tedavide yardımcı olur. Kalp çarpıntılarını azaltır.Gözleri sağlıklı tutar. Göz hastalıklarının tedavisine yardım eder.Doku bozulmalarını önler. Tonik olarak kullanılırsa dokuları yeniler. Kasları sıkılaştırır, kas güçsüzlüğünü giderir. Kas sertleşmesinin tedavisine yardım eder.Taşın sahibine başarı, iyi şans, para ve barış getireceğine inanılır. Çünkü cennet taşlarındandır.

Karnın üzerine yerleştirilirse kas hareketlerini dengeler, ağrıları hafifletir ve doğum sürecini kolaylaştırır.Sindirim sistem ini sağlıklı tutar, rahatsızlıklarını giderir. Ülser tedavisine yardım eder. Mide ve bağırsak iltihaplarını gidermede yararlıdır. Kabızlığı giderir.Olumsuz enerjilerden korunmak için Aurayı güçlendirir.Sinirliliğe ve sinir bozukluğuna karşı koruyucudur. Derinlere işlemiş öfkeyi temizler.

Ruhsal korku ve kuruntuyu azaltır.Gece ve karanlık fobisine karşı yararlıdır.Bipolar Bozukluk tedavisinde yararlıdır. Olumsuz duyguları temizler ve duyguları dengeler.OKB tedavisine yardım eder. Takıntılardan ve saplantılardan zihni ve kalbi temizler. Psişik saldırılara karşı korur.
Dilaltına konulursa, yüksek ateşi düşürür.Timüs bezini güçlendirir.Karaciğer ve dalağı sağlıklı tutar, hastalıklarının tedavisine yardım eder, onarır.

Sigara bağımlılığından kurtulmaya yardım eder.Tüm bedeni her seviyede toksinlerden temizler.
Kan şekerinin dengelenmesinde faydalıdır.Böbrek üstü bezinin (adrenal sistemin) fonksiyonel olmasına yardım eder.Kekemeliği ve diğer konuşma engellerini ortadan kaldırmakta yarar sağlar.
Hücreleri yenileyerek bedeni gençleştirir, yaşlanmayı geciktirir.

Takip edilen ,,,,,,