Yosun Akik Taşı Faydaları

RENK Yeşil, mavi, kırmızı, sarı, kahverengi
GÖRÜNÜM Yeşillik veya yosun benzeri dallanmış izleri olan saydam veya parlak, genellikle küçük ve yuvarlanmış
NADİRLİK Kolay bulunur
KAYNAK Birleşik Devletler, Avustralya, Hindistan

İLAVE ÖZELLİKLER Dengeleyici bir taş olan Yosun Akik doğayla bağlantılıdır. Ruhu tazelediği ve elinizdekilerin kıymetini bilmenizi sağladığına inanılır, iklim koşullarına ve çevre kirliliğine duyarlılığı azaltmaya yardımcıdır. Bu taş tarımla veya botanikle ilgilenenler için son derece yararlıdır.

Doğum taşı olan Yosun Akik ebelere işlerinde yardım eder, ağrıyı azaltır ve sağlıklı bir doğumu garantiler. Yeni başlangıçların ve engellerle ruhsal zincirlerden kurtulmanın taşıdır.

Bir servet taşı olan Yosun Akik bereketi çeker.

Çift yönlü çalışabilir. Entelektüel kişilerin sezgisel hislerine erişmeleri ne ve aksine, sezgili kişilerin de enerjilerini pratik yöntemlerde kullanalabilmelerine yardımcıdır. Korku ve derinlere kök salmış stresi serbest bıraka Dayanıklılık ve başkalarıyla başa çıkma yeteneğini geliştirir; kişinin özel alanını ve gelişimini genişletmesi için yardımcıdır. Durgunluk dönemlerinden sonra yeni ideallere ilham kaynağı olarak bir kez daha deneme yeteneğini güçlendirir.

Zihinsel olarak kendini ifade etmeyi ve iletişimi teşvik eder. Duygulan dengeler, stresi ve korkuları azaltır. Oldukça iyimser bir taş olarak güven ve umudu yeşertir. Yaşam koşulları veya beyin dengesizlikleri yüzünden depresyondan mustarip kişilere yardımcıdır. Bu koşullar ne kadar zor olursa olsun Yosun Akik arkalarındaki nedenleri görebilmeyi sağlar.

İYİLEŞTİRME Yosun Akik iyileşmeyi hızlandırır. Uzun vadeli hastalıklara karşı kullanılabilir, iltihap gidericidir, dolaşım ve boşaltım sistemlerim temizler, lenf akışını uyarır, bağışıklık sistemini geliştirir. Sağ-sol beyin dengesizliğinin neden olduğu depresyonu yok eder. Hipoglisemi ve dehidrasyonu engellemeye yardımcıdır. Enfeksiyonları, soğuk algınlığım ve nezleyi tedavi eder, ateşi düşürür. İltihap gidericidir ve lenf nodüllerin deki şişmeleri azaltır. İksir olarak deriye uygulandığında mantar ve deri enfeksiyonlarını tedavi eder.

KONUM Deriyle temas halinde bedenin uygun bir yerine yerleştirin veya tutun.

Takip edilen ,,,,,,,,,,,