Yıldız Taşının Özellikleri

Aslında taş değil sedimenter (tortul) kayaçtır. Bünyesinde kuvars ve feldspar kırıntıları bulunur. Rengi kahverengi, sarı, kırmızı, morumsu lacivert, gri, pembe,beyaz, siyah olabilir. Kırmızı rengi demir oksit, morumsu rengi manganez verir.Dağların oluşumuna sebep olan tektonik basınç ve sıcaklık sayesinde yaklaşık 500 milyon yılda oluşur. Bünyesindeki hematit, mika veya kalsit pırıltılar oluşturur. Bu nedenle Yıldız taşı adı da verilir. Eski çağlardan beri bina, çeşme, süs eşyası, yazı tableti yapımında kullanılmıştır.Taklitleri çoğunluktadır. Aşırı parlak kahverengi, lacivert, yeşil renklileri, yoğun ısı altında, bakır talaşı (zerrecikleri) camla birlikte sıkılarak yapay şekilde oluşturulur. Bunların da belirli bir yararı bulunmaktadır.

Diğer adlan: Sandstone, Arenite
Bünyesindeki başlıca mineraller: SÎLÎSYUM, BAKIR, DEMİR, MAGNEZYUM, T İTANYUM + (eser m iktarda) Alüminyum , Krom, Manganez, Toryum, Kalsiyum, Karbon,
Oksijen ve diğerleri
Kimyasal grubu: SİLİKAT
Bağlı olduğu taş grubu: –
Sertlik derecesi: 5,5
Özgül ağırlığı: 2,64
Parlaklığı: MAT
Işığı geçirgenlik: OPAK
Kırılma şekli: KONKOİDAL

Sembolize ettiği hususlar: İHTİRAS, GÜÇ, ENERJİ, FİZİKSEL HAREKET
Özdeşleştiği unsur: ATEŞ
Özdeşleştiği çakra: –
Çıkarıldığı başlıca ülkeler: USA, HİNDİSTAN, RUSYA, BÜYÜK SAHRA, TAYLAND

YILDIZ TAŞI YARARLARI

Vücuttaki olumsuz enerjiyi dışarı atar. Fiziksel dayanıklılık sağlar.Özgüven ve özsaygı geliştirir. Cesareti artırır. Erkeksi enerji ve güç verir. Kararlılık oluşturur.Dikkati artırır, araç sürücülerinin kullanması gereken bir taştır.
Hafızayı güçlendirir.Kan akımını artırır. Kan dolaşım sistemini güçlendirir.Bedenin tümüne olumlu enerji yayarak beden dokularını ıslah eder, yeniler,yeniden üretir. Yaşlanmayı geciktirir. Kramp gideriminde yararlıdır.Cinsel gücü artırır.Metabolizmayı düzenler. Mide ve karındaki gerilimi (şişkinliği) hafifletir.İskelet Sistemini sağlıklı tutar, kemik sağlığını destekler.Sinir sistemini uyarır ve düzenler, güçlendirir. Sinirlilik halini ortadan kaldırır ve soğukkanlı davranmayı sağlar. Depresyonla, buhranla, değersizlik duygusuyla, aşağılık kompleksiyle savaşma azmi verir. Karanlık korkusunu ortadan kaldırmak için kullanılır.Enfeksiyonel hastalıkların tedavisine yardım eder.Gıda alerjilerinin gideriminde yararlıdır.Romatizma ve Arterit (Eklem iltihabı) ağrılarını hafifletir.Olumsuz enerjiler için kalkan oluşturur.

Takip edilen ,,,,,,,