Yeşim Taşı Faydaları

RENK Yeşil, turuncu, kahverengi, mavi, mavi-yeşil, krem, lavanta rengi, kırmızı, beyaz
cörünüm Yarısaydam (Jadeit) veya kremsi (Nefrit), sabunsu bir his verir. Tüm boyutlarda
NADİRLİK Pek çok rengi bulunur ama bazıları nadirdir. Nefrit, Jadeit’ten daha kolay bulunur
KAYNAK Birleşik Devletler, Çin, İtalya, Myanmar, Rusya, Ortadoğu

ÖZELLİKLER Yeşim saflığın ve mutluluğun sembolüdür Doğuda çok değer verilen bu taş. huzur İçindeki bilgeliği temsil eder. Kalp çakrasıyla özdeşleştirilir, aşkı ve ruhsal beslenmeyi artırır Onu taşıyan, kötülüklerden koruyan ve uyum getiren koruyucu bir taştır. Şans ve dostluğu çektiğine inanılır.

Psikolojik olarak kişiliği oturtur ve bedeni zihinle bütünleştirir. Kendine yeterliliği destekler. Zihinsel olarak olumsuz düşünceleri uzaklaştırır ve zihni sakinleştirir. Düşünceleri uyararak hemen harekete geçirmek için yapılması gerekenleri sadeleştirir.

Duygusal olarak Yeşim bir “rüya taşıdır. Alna konulduğunda içgörü sağlayan rüyalara neden olur. Özellikle öfke kaynaklı duygusal boşalmalara yardım eder.

Ruhsal olarak arındırıcı bir taştır, bedenin filtrasyonuna ve boşaltım organlarına yardım eder. Böbrekler için birebirdir. Jadeit ve Nefrit de aynı iyileştirici etkilere sahiptir ama ayrı renklerde olanlarının farklı özellikleri vardır.

İYİLEŞTİRME Yeşim böbrekleri ve supra-adrenal bezleri iyileştirir, toksinleri giderir, hücre ve iskelet sistemlerini yeniden birbirlerine bağlar, dikişleri iyileştirir. Üremeye ve çocuk doğurmaya yardımcıdır. Kalçalar ve dalak üzerinde çalışır. Beden sıvılarını, su-tuz/asit-alkalin oranlarını dengeler.

konum Uygun Şekilde yerleştirin veya takın. Çinliler. Yeşim’in, erdemlerini bedene aktardığına inanır.
ÖZEL RENKLER

Genel özelliklerinin yanı sıra farklı renkleri aşağıda sıralanan özelliklere sahiptir.

Mavi/Mavi YeşilYeşim barışı ve yansıtmayı sembolize eder İçsel huzuru ve sabır verir Yavaş ama istikrarlı İlerlemenin taşıdır. Kontrolleri dışındaki durumlar yüzünden bunalmış kişilere yardım eder

Kahverengi Yeşim güçlü bir topraklama yapar. Yeryüzüne bağlanır ve rahatlıkla emniyet hissi verir. Yeni bir ortama uymaya yardım eder.

Yeşil Yeşim en sık rastlanan Yeşim’dir Sinir sistemini yatıştırır ve tutkuları yapıcı yollarla kanalize eder Yeşil Yeşim kötü giden ilişkilere uyum sağlamak için kullanılır.

Lavanta rengi Yeşim duygusal hasarları ve travmaları giderir, iç huzuru verir. Duygusal meselelerde incelikleri ve kendini tutmayı öğretir, net sınırlar çizer.

Turuncu Yeşim enerjik ve sessizce uyaran bir taştır. Mutluluk verir ve tüm varlıkların aralarında birbirlerine bağlı olduklarını öğretir.

Kırmızı Yeşim en tutkulu ve uyarıcı Yeşim’dir. Aşkla ve içini dökmekle özdeşleştirilir. Öfkeye erişir; gerilimi, yapıcı hale gelecek şekilde azaltır.

Beyaz Yeşim enerjiyi en yapıcı şekilde yönlendirir, dikkat dağılmalarını engeller, olabilecek en iyi sonuçları vurgular ve ilgili bilgileri çektiği için karar almaya da yardımcı olur.

Sarı Yeşim enerjik ve uyarıcıdır ama buna bir yumuşaklık katarak mutluluk ve neşe verir. Sindirim ve boşaltım sistemlerine yardım eder.

Takip edilen ,,,,,,,,,,,,