Yeşil Granat Taşı Özellikleri

Granat taşının tüm yeşil ve yeşilimsi renkli türlerine ortak ad olmuştur.Bu durum da GROSSULAR,
TSAVORİT, ANDRADİT, DEMANTOİT ve UVAROVİT taşlarının yeşil renklileri bu adla anılmaktadır.

Diğer adları: Afrika Yeşimi
Bünyesindeki başlıca mineraller: KALSİYUM, ALÜMİNYUM, SİLİSYUM, OKSİJEN
+ (Eser m iktarda) Demir, M agnezyum, Krom
Kimyasal grubu: SİLİKAT
Bağlı olduğu taş grubu: GARNET GRUP
Kristal sistemi: İZOMETRİK
Karıştınlabileceği taşlar: YEŞİM, AKİK, SPİNEL, TURMALİN
Sertlik derecesi: 6,5 – 7,5
Özgül ağırlığı: 3,5 – 4,3
Çizgi rengi: BEYAZ, RENKSİZ
Parlaklığı: CAMSI, REÇİNEMSİ
Işığı geçirgenlik: YARIŞAYDAM, SAYDAM, OPAK
Kırılma şekli: KONKOİDAL, GEVREKÇE
Sembolü olduğu husus: GÜÇLÜ ENERJİ, SEVGİ, ŞEFKAT, TUTKU, CİNSEL GÜÇ,
ROM ANTİK SEVGİ, YAKIN DOSTLUK, FİKİR ÜRETİM İ, GEÇMİŞİN HATIRLANMASI, İLHAM, BAŞARI, SOSYAL POPÜLARİTE, ÖZGÜVEN
Özdeşleştiği ay: OCAK
Özdeşleştiği çakra: KALP
Çıkarıldığı başlıca ülkeler: BREZİLYA, KANADA, MADAGASKAR, HİNDİSTAN,
USA, SRİ LANKA, AFRİKA
İlişkili burçlar: Tüm burç insanları kullanabilir. Ancak KOÇ, ASLAN, BAŞAK, AKREP, OĞLAK ve KOVA burçlarında daha fazla yarar sağlar

YARARLARI

Çok eski çağlardan beri güçlü bir iyileştirici ve koruyucu enerji materyali olarak kullanılmıştır. Bedensel ve ruhsal güçleri enerjiyle doldurur ve enerjiyi sürekli yeniler.Sosyal ilişki kurma yeteneğini ve toplum içindeki popülariteyi artırır. Dostlukları sürekli hale getirir.Geçmişi hatırlamaya yardımcı olur. Demans ve Alzheimer hastalığının etkilerini azaltır.Kalp ve kan dolaşım sistemi hastalıklarına karşı koruyucu ve iyileştiricidir.

Enerjisi damarlar için faydalıdır. Kan basıncının dengelenmesine yardım eder.Kan hastalıklarının tedavisine, lösemiden korunmaya ve tedavisine yardım eder.Gıda zehirlenmelerine ve kandaki zehirli maddelere karşı bedenin savunma mekanizmalarını harekete geçirir ve tedavisine yardım eder.Yatak veya yastık altına konulduğunda karabasandan korur. Uyku apnesi gibi, düzenli uyuyamama hastalıklarının tedavisine yardım eder.

Deri yüzeyinde ve özellikle yüzde meydana gelen kaşıntılı kızarıklıkları, iltihaplı ve ağrılı şişlikleri, lekeleri ve çevresindeki alanı temizleyerek tedavi etmeye yardım eder.İnancı güçlendirir, sürekliliğini sağlar, hakikate meyli artırır. Ruhsal şifa taşı olarak kullanılmaktadır.Üreme sistemi hastalıklarının tedavisine yardım eder. Cinsel denge sağlar.Metabolizmayı uyarır. Reflü Hastalığı için şifa kabul edilmektedir.Böbrekleri korur. Böbrek iltihabı tedavisine yardım eder.

Aurayı güçlendirerek olumsuz enerjilere karşı koruma kalkanı oluşturur.Depresyonu hafifletir. Hayatta kalma isteğini güçlendirir, irade ve cesareti artırır. Terk edilmişlik duygularını temizler.Aşırı hareketli (Hiperaktif) çocukların sakinleşmesini sağlar.Tiroid bezi rahatsızlıkları için yararlıdır.Beyin ve beyin tümörü hastalıklarının tedavisine yardım eder.Down Hastalığının etkilerini hafifletebilir.

Bağışıklık sistemini düzene sokar, güçlendirir. Hormonları ve antikorları dengeler, dengede tutar.Akciğer hastalıklarına karşı koruyucudur ve tedavisine yardım eder. Akciğer iltihabının giderilmesinde yararlıdır.Adet sancılarını hafifletir, düzensiz kanamaları ortadan kaldırır.

Hücre seviyelerini düzenler. Hücresel yapı hastalıklarının tedavisine yardım eder. Hücreleri yeniler.Zayıf bedenlerin kilo almasına ve dengeli bedene ulaşmasına yardım eder.Menopoz dönemlerinde fiziksel ve ruhsal yarar sağlar.
Genetik hastalıklarda yararlı olabilir. DNA / RNA problemlerini tedavi eder.Yaşlanmayı yavaşlatır, bedene dinçlik verir, yaşlılıktan doğan hastalıklara karşı yararlıdır. Hücreleri yeniler.Bulaşıcı hastalıkları tedavi etmekte yardımcıdır.

 

Takip edilen ,,,,,,,