Yakut Taşı’nın Özellikleri

ÖZELLİKLER

Yakut enerji için mükemmel bir taştır. Hayata coşku katar, enerji verir ve dengeler ancak hassas veya asabi kişiler için bazen aşırı uyarıcı olabilir. Yakut yaşam tutkusunu teşvik eder ama bunu asla kendine zarar verecek şekilde yapmaz. Motivasyonu ve gerçekçi amaçların belirlenmesini geliştirir.

Yakut kalp çakrasını uyarır ve kalbi dengeler. “Mutluluğun peşinden gitmenizi” teşvik eder. Psişik ataklara ve kalp enerjisinin vampirizmine karşı güçlü bir kalkandır. Olumlu rüyaları ve berrak görselleştirmeleri destekler, hipofiz bezini uyarır. Yakut bereket taşlarından biridir; zenginlik ve tutkuyu ele geçirmenize yardım eder.

Psikolojik olarak öfke ve negatif enerjiyi değişime uğratır, olumsuz her şeyi yolunuzdan çekmeniz için teşvik eder. Dinamik liderliği destekler.

Zihinsel olarak Yakut olumlu ve cesaretli bir zihinsel duruma neden olur. Yakut’un etkisi altında zihin yüksek farkındalık ve mükemmel bir konsantrasyonla keskinleşir. Bu taşın sözü geçen koruyucu gücü sizi anlaşmazlıklar ve tartışmalarda güçlü kılar.

Duygusal olarak Yakut dinamiktir. Tutkuyu ve coşkuyu ateşler. Cinsel hareketliliği çeken sosyal bir taştır.

Fiziksel olarak yorgunluğun ve tembelliğin üstesinden gelir, güç ve coşku verir. Tam tersine hiperaktiviteyi sakinleştirir.

İYİLEŞTİRME

Yakut bedeni, kanı ve lenfleri toksinlerden arındırır, hummaları, enfeksiyon hastalıklarını ve sınırlı kan akışını düzeltir. Kalp ve dolaşım sistemi için son derece yararlıdır. Böbreküstü bezlerini, böbrekleri, üreme organlarını ve dalağı uyarır.

KONUM

Kalp, parmak ve ayak bileği.

KOMBİNE TAŞI

Zoisit içinde Yakut (Anyolit) taç çakrayı harekete geçirir, farklı bir bilinç durumu yaratır ve ruh hafızasına, ruhsal öğrenmeye erişimi kolaylaştırır. Ruhsal iyileşme ve geçmiş yaşam çalışmalarında son derece yararlıdır. Bu taş aynı anda bir yandan bireyselliği desteklerken diğer yandan insanlığın geri kalanıyla bağlantısızlığı sürdürür. Bedenin etrafındaki biyomanyetik alanı güçlü şekilde artırır.

Takip edilen ,,,,,,