Unakit Taşı Faydaları

Kaya halindeki Unakit, yeşil Epidot ve kırmızı Ortoklazdan oluşan granitin alt türüdür. Diğer yönden Unakit üç mineralin harmanlandığı bir taştır, ilki fıstık yeşili Epidot,diğeri pembe renkli Potasyum Feldspar ve üçüncüsü Kuvarstır. Görünüm olarak YEŞİL içinde DEĞİŞİK RENK TAYFLARI, bir diğer deyim le yeşil içinde tuğla kırmızısı veya pembe benekler halindedir.
Yeşil bölümler narin ve gevrektir, bu nedenle dikkatli kullanılmazsa kırılabilir.Kırılması düzensizdir. Adını ilk çıkarıldığı Amerikanın Kuzey Carolina bölgesinde bulunan UNAKAS tepesinden alır.

Diğer adları: Unakite
Bünyesindeki başlıca mineraller: KALSİYUM, ALÜMİNYUM, DEMİR, HİDROJEN,
SİLİSYUM, OKSİJEN (Si02Ca2(Fe, Aİ)A12) + (Eser miktarda) Manganez, Magnezyum
Kimyasal grubu: SİLİKAT
Bağlı olduğu grup: EPİDOT GRUP – VOLKANİK TAŞLAR
Kristal sistemi: AMORF, KAYA
Sertlik derecesi: 6 – 7
Özgül ağırlığı: 2,60 – 2,70
Çizgi rengi: RENKSİZ
Parlaklığı: CAMSI, İNCİMSİ
Işığı geçirgenlik: OPAK
Kırılma şekli: UNEVEN
Karıştırabileceği taşlar: ANYOLİT, YAKUTLU FUKSİT
Sembolü olduğu hususlar: DUYGUSAL DENGE, FİZİKSEL – DUYGUSAL – ZİHİNSEL – RUHSAL FONKSİYONLARIN UYUMU
Özdeşleştiği sayı: 9
Özdeşleştiği çakra: KÖK (KUYRUKSOKUMU), KALP
Çıkarıldığı başlıca ülkeler: ABD, GÜNEY AFRİKA, BREZİLYA, ÇİN
İlişkili burçlar: Tüm burç insanları kullanabilir. Ancak AKREP ve TERAZİ burçlarında daha fazla yarar sağlar.

YARARLARI

Olumsuz enerjilerden ve hastalıklardan korunmak için en yararlı taşlardandır.Bedendeki fazla elektriği toprağa, toprağın yararlı enerjisini bedene aktarır,bu suretle aşırı duygulanmaları yatıştırır.Özgüven, özsaygı, özsevgi oluşturur.Kaybettiğiniz bir şeyi bulmanıza yardım eder. Bunun için arama sırasında elde tutmak gerekir.Düşük tansiyon için yararlıdır.Kanı toksinden temizler.

Takmanın sevgisini çevreye yayar, takınana başkalarının sevgisini çeker.Dinlendirici uyku için yararlıdır. Rüyaların hatırlanmasını sağlar. Rahat ve dinlendirici uyum ak için birkaç parçası yatağın içinde tutulabilir.Kasların sağlıklı ve güçlü olmasına yardım eder. Kas kramplarını ve gerginliklerini giderir. Hücresel seviyeyi dengeleyerek yum uşak dokuları sağlıklı tutar.Doku hasarlarının tedavisine yardım eder, dokuları yeniler.

Deri problemleri için yararlıdır. İçinde bekletildiği su ile yıkamak, cilt problemlerinin ve kırışıklıklarının giderilmesine yardım eder.Erkek ve kadın ürem e sistemi için tedavi edici özellik taşır. Kısırlığın tedavisinde yararlıdır.Hamilelik ve doğum zam anlarında çok yararlıdır. Rahimdeki bebeğin düşükten ve hastalıklardan korunması için kullanılır.

Kederli ruh halini ortadan kaldırarak neşeli ruh hali oluşturur. Terk edilmişlik ve ayrılık sorunlarının giderilmesine yardım eder. Kendimizden hoşnut olmamızı sağlayarak yaşama sevincimizi artırır.Depresyon ve Majör Depresyon tedavisine yardım eder.OKB hastalığını tedavisinde yararlıdır. Hayatının kontrolünü yeniden kazanmaya yardım eder.Timüs bezini uyarır, bağışıklık sistemini güçlendirir

Bağımlılıklardan korur, alkol bağı ılığından kurtulmaya yardım eder.Akciğer hastalıklarının tedavisine yardım eder.Regl döngüsünü düzenler, problemlerini çözer.Bedenin kendi kendini iyileştirme sistemini harekete geçirir.Büyüklerde growth hormon üretim ini azaltır. Bebeklerde ve çocuklarda ise hareketlendirir.

 

Takip edilen ,,,,,,,