Turmalin Taşı’nın Özellikleri

ÖZELLİKLER Turmalin temizler, arındırır ve yoğun enerjiyi daha hafif bir titreşime dönüştürür. Ruhsal enerjiyi topraklar, tüm çakraları dengelerve bedenin etrafında koruyucu bir kalkan oluşturur.

Turmalin ritüellersırasında koruma sağlayan şamanik birtaştır. Kristal kürede geleceği görmek için de kullanılabilir ve geleneksel olarak zor zamanlarda zanlıları ve nedenleri işaret etmesi, hangi yöne gitmenin iyi olacağını göstermesi için kullanılmıştır.

Doğal Turmalin çubukları yararlı iyileştirme gereçleridir. Aurayı temizler, engelleri kaldırır, negatif enerjiyi dağıtır ve belli sorunlara çözümler gösterir. Çakraları dengeleme ve bağlama konusunda mükemmeldir. Fiziksel düzeyde meridyenleri yeniden dengeler.

Turmalin’in devalar âlemindeki enerjilerle güçlü bağları vardır, bahçe ve bitkiler için son derece faydalıdır. Doğal bir böcek öldürücüdür, böcekleri uzak tutar ve toprağa gömüldüğünde tüm ekinlerin sağlıklı şekilde büyümesini sağlar.

Psikolojik olarak kişinin kendisini ve başkalarını anlamasını sağlar, sizi derindeki kendinize götürür, özgüveni destekler ve korkuları yok eder. Kurban gibi hissetmeyi ortadan kaldırır; ilham, şefkat, hoşgörü ve zenginliği çeker.

Turmalin güçlü bir zihinsel iyileştiricidir, beynin sağ-sol yarımkürelerini dengeler ve negatif düşünce kalıplarını pozitife dönüştürür. Bu taş zihinsel süreçleri, çakraları ve biyomanyetik kılıfı hizalar. Paranoya tedavisinde ve disleksinin üstesinden gelmede yararlıdır çünkü el-göz koordinasyonunu geliştirir ve kodlanmış bilgilerin özümsenmesini, tercümesini kolaylaştırır.

Duygusal olarak kırmızı, sarı ve kahverengi Turmalin’ler cinsellik ve libido kaybına neden olabilecek duygusal bozukluklar için yararlıdır. Fiziksel olarak gerilimi azaltır, böylece omurgayı düzeltir. Bedendeki erkek-dişi enerjilerini dengeler.

İYİLEŞTİRME Turmalin’in yan kısımları boyunca uzanan yivler enerji akışını iyileştirir ve bunu mükemmel bir iyileştirme taşı haline getirir. Ayrıca enerjiyi çoğaltır ve engelleri kaldırır. Tüm değişik renkleri, kendine özgü iyileştirme yeteneklerine sahiptir.

KONUM Uygun şekilde takın veya yerleştirin. Meridyenleri uyarmak için ucu akışla aynı yönü gösterecek şekilde yerleştirin. Hızlı ve etkin çalışan cevher özleri için idealdir.

Takip edilen ,,,,,,