Turkuvaz Taşı’nın Özellikleri

ÖZELLİKLER

Turkuvaz en etkili iyileştiricilerden biridir; ruha teselli, bedene esenlik sağlar. Koruyucu bir taştır ve çok eski zamanlardan beri muskalarda kullanılmaktadır, ihanetle ilgili bir tehlike uyarısı yapmak için rengini değiştirdiğine inanılır. Ruhsal uyumu destekler, fiziksel ve ruhsal âlemlerle iletişimi geliştirir. Üçüncü göze yerleştirildiğinde sezgileri ve meditasyonu geliştirir. Boğaz çakrasındayken eski yeminlerden, sınırlamalardan ve yasaklardan kurtarır, ruhun bir kez daha kendisini ifade etmesine izin verir. Geçmiş hayatları incelemeye ve “kaderinizin” yaratılmasının nasıl bir süreç olduğunu ve her an yaptığınız şeylerle bağlantısını gösterir.

Turkuvaz bir arındırma taşıdır. Negatif enerjiyi dağıtır, elektromanyetik sisi temizler, ortamdaki kirlenmelere karşı koruma sağlar. Tüm çakraları derin bedenlerle dengeleyip hizalar ve fiziksel düzeyi ruhsal olanla uyumlu hale getirir. Geleneksel düşüncede dünyayla gökyüzünü birleştirir, erkek ve dişi enerjileri bir araya getirir. Empatik ve dengeleyicidir. Kendini gerçekleştirmeyi destekler, yaratıcı sorun çözmeye yardımcı olur ve topluluk önünde konuşurken sinirleri yatıştırır.

Psikolojik olarak güçlendirici bir taştır. Kendine işkence etmeyi ve kendini sabote etmeyi engeller. Zihinsel olarak iç huzuruyla birlikte uyanıklık sağlar ve yaratıcı ifade sürecine katkıda bulunur. Ruh durumu değişikliklerini dengeler ve iç huzuru getirir. Romantik aşkı yüceltir.

Fiziksel olarakyorgunluk, depresyon veya panik ataklar için mükemmel bir taştır. Koruyucu işlevlerinden biri dış etkilere ve atmosferdeki kirlenmelere karşıdır.

İYİLEŞTİRME

Turkuvaz bedenin meridyenlerini ve derin enerji alanlarını güçlendirir. Fiziksel ve psişik bağışıklık sistemlerini geliştirir, dokuları yeniler, gıdaların emilimini destekler, kirliliği ve viral enfeksiyonları önler; tüm bedeni, özellikle gözleri ve kataraktı iyileştirir, asit fazlasını azaltır; gut, romatizma ve mideye iyi gelir, iltihap gidericidir ve toksinlerden arındırır, kramp ve ağrıları geçirir.

KONUM

Herhangi bir yere ama özellikle boğaz, üçüncü göz ya da karın boşluğu üzerine, iksiri mükemmeldir.

ÖZEL TÜR

Genel özelliklerinin yanı sıra aşağıdaki türün ilave özellikleri vardır:

Tibet Turkuvazı yeşildir ve daha canlı mavi olanından hafif farklı bir titreşimi vardır. Özellikle boğaz çakrasındaki tıkanmaları ve bastırılmış ifade sorunlarını iyileştirmekte faydalıdır, sorunun kaynağı temizlenene kadar geçmişte geriye gitmeye yardımcıdır.

Takip edilen ,,,,,,,