Topaz Taşı’nın Özellikleri

ÖZELLİKLER Topaz enerjiyi en çok gereksinim duyulan yerlere yönelten cana yakın, empatik bir taştır. Pürüzleri giderir, iyileştirir, uyarır, şarj eder, motive eder ve bedenin meridyenlerini hizalar. Gerçeği ve hoşgörüyü destekler. Yolunuzu aydınlatmaya, amaçlarınızı belirginleştirmeye ve iç kaynaklarınıza başvurmanıza yardım eder. Bu taş evrene, sizin “yapmak”tan çok “ol”manızı sağlayacak bir güven duymanızı sağlar. Şüphe ve belirsizlikleri kesip atar.

Topaz’ın canlı enerjisi neşe, cömertlik, bereket ve sağlık getirir. Geleneksel olarak aşk ve şans taşı olarak bilinir, amaçlara erişmeyi mümkün kılar. Onaylama, dışa vurum ve görselleştirme için son derece destekleyici birtaştır. Topaz’ın yüzeyleri, uçlarının pozitif ve negatif enerjileri olduğuna, evrenden istenecek bir dileğin bu enerjiler yoluyla odaklanıp dünya düzleminde dışa vurulacağına inanılır.

Auranın temizlenmesi ve gevşeme sağlamak için mükemmel bir taş olan Topaz her düzeydeki gerilimi azaltır, bulunduğu ortamlarda ruhsal gelişimi hızlandırabilir.

Kendi iç zenginliklerinizi keşfetmenize yardım eder. Sizi güvenli ve yardımsever yapar, talihinizi paylaşmak ve çevrenize ışık saçmak istersiniz. Neşeli Topaz’ın etrafında olumsuzluk barınamaz. Bu taş açıklık ve dürüstlüğü, kendini gerçekleştirme isteğini, otokontrolü teşvik eder ve içsel bilgeliği geliştirmek için uyarır.

Sorun çözmeye yardımcı olur ve özellikle sanatla ilgilenenler için yararlıdır. Sahip olduğunuz esinin ve çok çalışmayla hayat deneyimleri sayesinde elde ettiğiniz bilginin farkına varmanızı sağlar. Bu taşın hem büyük resmi hem de ufak ayrıntıları görme ve ikisinin arasındaki ilişkinin farkına varma yeteneği vardır. Fikirleri ifade etmeye yardımcı olup dirayet verir.

Topaz mükemmel bir duygusal destektir; duyguları dengeler ve sizin her kaynaktan gelecek aşkı kabullenmenizi sağlar.

İYİLEŞTİRME Topaz sağlığı göstermek için kullanılabilir. Sindirime yardımcı olur, anoreksiyayla mücadele eder, tat duyusunu onarır, sinirleri güçlendirir ve metabolizmayı hareketlendirir. Bingen’li Saint Hildegard bulanık görmeye iyi gelen Topaz iksirini tavsiye etmiştir.

KONUM Yüzük parmağı, karın boşluğu ve alın çakrası. iyileştirme için uygun şekilde koyun veya yerleştirin, iksiri deriye uygulanabilir.

ÖZEL RENKLER

Genel özelliklerinin yanı sıra belli renklerinin farklı özellikleri bulunur:

Mavi Topaz, boğaz çakrası veya üçüncü göze yerleştirildiğinde bu çakralara ve sözlü ifadeye yardım eder. Meditasyon ve üst benlikle uyum sağlamak için mükemmel bir renktir, kendi arzularınıza ve görüşlerinize göre yaşamanıza yardım eder. Bu renk doğruluk ve bilgelik meleklerine uyum sağlar. Birlikte yaşadığınız kodları görmenize ve kendi gerçeğinizden nerede ayrıldığınızı fark etmenize yardım eder.

Berrak Topaz düşünce ve eylemlerin, bunların sahip olduğu karmik etkinin farkında olmanızı sağlar. Duyguları ve hareketleri arındırmaya yardımcı olur, kozmik farkındalığı harekete geçirir, iyileştirmede durağan veya sıkışmış enerjiyi ortadan kaldırır.

Altın rengi Topaz (Emperyal Topaz) bir pil gibi görev yapar, ruhsal ve fiziksel anlamda şarj olmanızı sağlar, inanç ve iyimserliği güçlendirir. Evrendeki yüksek güçlerle bilinçli şekilde uyum sağlamak için mükemmel bir taştır ve bu yolla edinilen bilgileri saklamak için de kullanılabilir. Size ilahi kökenlerinizi hatırlatır.

Emperyal Topaz kendi yeteneklerinizi fark etmenize yardımcı olur, farkındalığa yönelik bir güdü aşılar ve yardımsever kişileri çeker. Bu taş karizma ve yeteneklerinizden ötürü güven ve gurur duymanızı sağlarken bir yandan da cömert, açık kalpli kalmanızı sağladığından ünlü olmak isteyenler için yararlıdır. Sınırlamaların üstesinden gelmeye ve harika planlar yapma niza yardımcı olur, iyileştirmede hücresel yapıları yeniler ve karın boşluğunu güçlendirir. Sinir yorgunluklarına ve gıdaların yeterince yaktlmamasına yararlıdır. Karaciğeri, safrakesesini ve endokrin bezlerini iyileştirir.

Pembe Topaz bir umut taşıdır. Eski rahatsızlık kalıplarını nazikçe azaltır, direnci yok eder ve ışıltılı bir sağlık kazandırır. Bu taş size kutsal olanın yüzünü gösterir.

KOMBİNE TAŞI

Rutile Edilmiş Topaz nadirdir ama görselleştirme ve dışavurum için son derece etkilidir. Kristal kürede geleceği görmek için mükemmel bir taştır, uygun şekilde programlandığında derin bir içgörü kazandırır, kişinin hayatına aşk ve ışık getirir.

 

Takip edilen ,,,,,,,