Tesbih Kullanmanın Faydaları

Tesbih türk geleneği içerisinde yüzyıllardan beri yerini korumuş, hem aksesuar olarak hem de dua etmek amacı ile bir araç olarak kullanılmış olan bir eşyadır. Tesbihlerin işlevselliğini bilmeyen pek az insan vardır. Genellikle çok geniş bir çevre tesbihleri sadece aksesuar olarak kullanmaktadır. Aksesuar olarak kullanılan tesbihler genellikle doğal taşlardan yapılmış olanlardan tercih edilmektedir. Bu tesbihler 33 adet boncuktan ve özel işlemeli sallamalardan imal edilmektedir. Doğal taşlardan yapılmış olan tesbhilerin fiziksel ve psikolojik etkileri tartışmasız çok önemlidir. Doğal taşların yaydığı pozitif enerji sebebi ile bu tesbihlerin kullanılması esnasında daha olumlu, daha doğru düşünebilen, daha sabırlı ve daha kolay odaklanabilen bireyler olduğumuzu fark ederiz.

Tesbih kullanmak stresi gidermektedir. Aksesuar olarak kullanıyor olsak dahi elimizde taşıdığımız tesbihler zaman zaman onlarla ellerimiz aracılığı ile uğraşıyor olmamız sebebi ile kötü enerjimizi dışarıya atmamızı sağlayacaktır.

Tesbih kullanmak erkek modasında daha şık bir görüntü yaratmaktadır. Özel davetlerde, özel günlerde, düğünlerde ve davetlerde kıyafete uygun olarak seçilmiş tesbihler kişileri daha şık göstermektedir. Bu sebeple tesbih kullanımının dış görüntüye kattığı asalet ve şıklık tartışılmaz bir gerçektir.

33’lük tesbihler elde taşınırken zikir çekmeyede uygundurlar. Taşınması kolay olduğu için cebe rahatlıkla girebilmektedirler. İbadet etmek istediğinizde, vakit namazınızı kılmak istediğinizde, herhangi bir mevlüt cemiyetinde cebinizden çıkararak da rahatlıkla ibadetinizi yapabilirsiniz.

   

Takip edilen ,,,,,,,,,,,,,