Tesbih Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Tesbihler yüzyıllardır erkek modasında sürekli olarak kullanılan bir aksesuar çeşididir. Tesbihlerin bir aksesuar çeşidi olması onun daha kaliteli materyaller ile üretilmesini sağlamaktadır. Özellikle erkeklerin aksesuarlar konusunda ne kadar hassas olduğunu göz önüne alırsak tesbihlerinde bir o kadar özenli üretilmesini istiyoruz. Tesbih taşımak bir ayrıcalıktır, peki bu kadar önemsediğimiz tesbihleri seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Tesbih satın alırken bilmemiz gereken en önemli detay tesbihin mutlaka özel taşlarla tasarlanmış olmasıdır. Nedir bu özel taşlar? Tesbihler genellikle yarı değerli ve doğal taşlardan üretilmektedir. Bunun sebebi ise doğal taşların pek çok sağlık ve ruhani faydalarının olmasıdır. Bu özellikler düşünüldüğü zaman tesbihlerin yarı değerli taşlar olan doğal taşlardan üretiliyor olmasıdır. Doğal taşlar çok kolay taklit edilebildikleri için tesbihlerinizi alırken mutlaka güvenilir markaları tercih etmelisiniz.

Bir diğer önemli husus ise tesbihlerin metal aksamlarıdır. Kaliteli bir tesbihin sallaması değerli metallerden üretilmelidir. En çok kullanılan metal ise gümüştür. Hem kolay işlenebilmesi hem de renginde kararma veya sararma olmaması tesbih sallamalarında en çok kullanılan metal olmasını sağlamaktadır.

Tesbihlerinizin çabuk kopmaması ve dağılmaması için önemli olan bir diğer detay ise iplerinin sağlam olmasıdır. İpi sağlam olan ve özel malzemelerden üretilmiş olan tesbihler uzun yıllar güvenle kullanabilmenizi sağlayacaktır. Tesbihinizi alırken tüm bu detayları gözetmeli ve ona göre bir tercihte bulunmalısınız.

Takip edilen ,,,,,,,,,,,,,