Taşlarla Bütünsel Şifa

BÜTÜNSEL ŞİFA

Taşlar bütünsel olarak iyileştirir. Bu, şu anlama gelir: Varlığın fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal düzeyleri üzerinde etkili olur. Kökenine inerek kolayca fark edilmeyen enerjileri yeniden düzene sokar ve rahatsızlık veren nedenleri ortadan kaldırırlar. Taşlar titreşim yoluyla çalışır; fiziksel olarak bedenin çevresinde ve içinde bulunan biyomanyetik kılıfı yeniden dengeler ve bedenin titreşimsel akışını düzenleyen çakraların bağlantı noktalarını harekete geçirir . Çakraları yeniden dengeleyerek pek çok fiziksel ve psikolojik rahatsızlık düzeltilebilir.

Hastalıkların çoğu birkaç unsurun bileşiminden kaynaklanır. Bunlar kendilerini kolay fark edilemeyecek düzeylerde rahatsızlıklar şeklinde göstereceklerdir. Bu rahatsızlıklar duygusal veya zihinsel olabileceği gibi ruhsal bir sıkıntı veya kopukluğun da işareti olabilir. Fiziksel bedenle biyomanyetik kılıf arasındaki bağlantılar yanlış sıralanmış olabilir. Enerjiyle ilgili diğer rahatsızlıklar elektromanyetik sis veya jeopatik stres gibi çevresel unsurlardan kaynaklanabilir. Kendinizle jeopatik veya elektromanyetik stres kaynağı arasına bir Siyah Turmalin veya Dumanlı Kuvars Taşı yerleştirmek yaşamınızı sihirli bir biçimde değiştirebilir. Ancak rahatsızlığın derindeki kaynağına inmeniz de gerekebilir. Taşlar sadece rahatsızlığın belirtilerini ortadan kaldırmak yerine nedenlerle de uğraşır. Bedeninizin üzerine veya etrafına 10-30 dakikalığına taşlar koyabilir  veya taşları ayağınızdaki noktalan uyarmak için bir refleksoloji gereci olarak kullanabilirsiniz; rahatsızlığın kaynağına konumlandığı için Larimar taşı bunun için özellikle yararlıdır. Ayaklarda taş yumurtalar da kullanılabilir. Bedenin belli bir noktasını uyarmak için taş çubuklar kullanılabilir. Hafifçe gezdirildiklerinde ağrıyı ve rahatsızlığı ortadan kaldırırlar.

Taşlar binlerce yıldan beri bedenin belli bölgeleriyle veya organlarıyla ilişkilendirilmişlerdir . Bu ilişkilerin çoğu batı ve doğunun geleneksel astrolojisinden gelmektedir. Her ikisi de 5000 yıldan eski olan Çin tıbbı ve Hint Ayurveda’sı çağdaş tıp reçetelerinde hâlâ antik metinlerde yer alan formülleri kullanmaktadır. Örneğin Hematit’ln ruhu sakinleştirdiğine ve uykusuzlukla mücadele ettiğine inanılır. Ama aynı zamanda kan düzensizliklerinde de kullanılır; kanı serinlettiği, kanamaları durdurduğu düşünülür. Hematit modern taş şifacıları tarafından da aynı sebeplerle kullanılmaktadır.

Takip edilen ,,,,,,,