Taşlar ve Bitkisel İlaçlar

Besinlerin vücudum uza etkisi ile mineral taşların etkisi arasındaki en önemli fark besinler bedenimize mineral yüklemesi yaparken, taşlar bedenim izdeki mineralleri yaratılışa uygun hale getiriyor, yani dengeliyor. Belki de bundan kuarklar, nötrinolar, takyonlar ve/veya kendi atom unu aşıp molekül oluşum unu sağlayan elektronlar sorumlu. İyi ki de sorumlu.Taşların dengeleme fonksiyonuna karşılık bitkisellerin yükleme işlevi yapması nedeniyle bitkisel ilaçlarla taşların aynı anda kullanılmaması gerekiyor. Örneğin kanser hastalığında bedeni güçlendirmek adına kullanılan bitkisel haplar, şuruplar ve karışımlar, aynı zamanda kanser hücrelerini de besleyip güçlendiriyor.

Kanser, Multipl Skleroz, Hashimoto Tiroiditi gibi otoimmün hastalıklarda ise, kesinlikle bitkisel ilaçlar ve karışımlar kullanmamak gerekiyor.Burada bir anımı anlatayım ki konu daha iyi anlaşılmış olsun: 12 Mart tarihinde bir Beyefendi geldi. Eşi kanser hastası ve durumu ağırdı. 3 Mart tarihindeki CA 19-9 değeri 318’di. Raporlarını inceledikten sonra kullanması gereken takıları ve taşları belirledim. Ve sıkı sıkıya uyardım, bitkisel ilaç veya karışım namına hiç bir şey kullanmaması gerektiğini ve acilen kemoterapi uygulanmasını. Tamam, deyip gitti. On gün sonra telefon etti. Safranbolu’da bir hoca varmış, bitkisel ilaçlarla kanseri tedavi ediyormuş. Akrabalarının ısrarı üzerine oraya gideceklermiş. Gitmeyin, dedim. Giderseniz bile gezmeye gidin, bitkisel ilaç kullanmadın, diye yeniden uyardım.İki ay sonra pişmanlıkla geldiğinde öğrendim ki gitmişler, hoca dedikleri kişi eşinin hastalıklarını sayıp dökmüş (işin bir başka ilginç yanı vatandaşın cini varmış, hastalıkları ve kullanılması gereken bitkisel karışımı bu cin söylüyormuş?)hastalıklarını bilince de verdiği bitkiselleri kullanıp taşların kullanımını bırakmışlar. Haşan Bey, yanlış yaptık, CA değeri de on günde düşmüştü, şimdi fırlayıp gitti,dedi. Raporları inceledim, taşları kullanmaya başladıktan 10 gün sonra CA 19-9 değeri 318’den 96’ya düşmüş, bitkisel karışımı kullanmaya başladıktan sonra önce 162’ye, sonra da 779’a yükselmişti.Burada bir hususu daha belirteyim. Bitkisel karışımların tadı acı olduğundan, kullanımını kolaylaştırmak için içine bol miktarda şeker ilave ediliyor. Şekerse kanser hücrelerini besleyip çoğaltan önemli bir faktördür.

Ayrıca memleketimizde bitkiseller yönünden gayeleri yalnızca büyük paralar kazanmak olan, yani ilaç sanayinin amacına yönelen kişiler türedi. Nerede yetiştirildiği belli olmayan, nasıl bir araya getirildiği anlaşılamayan sekiz on bitkiyi karıştırıp her derde deva diye pazarlayanlar oluştu. Uzman ve iyi niyetli olanlarını hariç tutarsak, bitkisel ilaç diye çoğu vücudu zehirleyen ve hastalıkları katmerleştiren bitkisel karışımlar piyasaya sürülüyor. Bu durum , hiçbir bilgisi ve yorumu olmadan taş ticareti yapan, mağazasına taş diye imitasyon malzeme dolduran ve şifalı salon taşı diye REALGAR, ADAMİT, ORPİMENT, VULFENİT, BARİT, ZÎNEBAR (CİNNABAR), ERİTRİT gibi zehirli taşları satanların durumuna benziyor.

Takip edilen ,,,,,,,,,,,,,,,