Sugilite Taşı Faydaları

Sugulit (Sugilite) Taşı | Bunu Biliyor muydunuz ?Adını, Japon kâşifinin isminden (Sugi) alır. Pembeden mora kadar değişen renklerdedir.Sugulit taşında saf tek bir renk bulunmaz. Asıl renkten daha koyu veya daha açık renkte çizgiler veya benekler bulunur.Kaya katmanları arasında, başkalaşmış manganez çökeltilerinde, volkanik püskürtüleıde bulunabilir.

Diğer adları: Sugilite, Lavulite, Luvulite, Cybeline, ManganoanSugulite, MOR TUR
KUVAZ, RoyalAzel, Sogdianite
Bünyesindeki başlıca mineraller: POTASYUM, SODYUM, OKSİJEN, SİLİSYUM.
DEMİR, MANGANEZ, ALÜMİNYUM, LİTYUM (K Na2 (Fe, Mn, Al)2 Li2 Si12 O30) –
(Eser miktarda) Titanyum, SU, H
Kimyasal grubu: SİLİKAT
Bağlı olduğu grup: OSUMİLİT – MİLARİT
Kristal sistemi: HEKZAGONAL
Adını, Japon kâşifinin isminden (Sugi)
alır. Pembeden mora kadar değişen
renklerdedir.
Sugulit taşında saf tek bir renk bulunmaz. Asıl renkten daha koyu veya daha
açık renkte çizgiler veya benekler bulunur.
Kaya katmanları arasında, başkalaşmış
manganez çökeltilerinde, volkanik püskürtülerde bulunabilir.
Sertlik derecesi: 6 – 6,5
Özgül ağırlığı: 2,74
Çizgi rengi: KAHVERENGİ
Parlaklığı: CAMSI, MUMSU, DONUK
Işığı geçirgenlik: YARISAYDAM, OPAK
Kırılma şekli: KONKOİDAL BENZERİ
Karıştırılabileceği taşlar: YEŞİM, ÇEROİT (ŞAROİT), KALSEDON, AMETİST
BARYUM SÜLFAT, ALACA AKİK
Sembolü olduğu hususlar: RUHSALLIK, SAĞLIK, KRALİYET
Özdeşleştiği sayı: 2,3, 7
Özdeşleştiği çakra: TAÇ (TEPE), ALIN (ÜÇÜNCÜ GÖZ)
Çıkarıldığı başlıca ülkeler: İzlanda, Japonya, Kanada, Güney Afrika
İlişkili burçlar: Tüm burç insanları kullanabilir. Ancak BAŞAK burcunda daha fazla yarar sağlar.

YARARLARI

Dış merkezli olmak için de kullanılmaktadır. Kişisel çatışmaların çözümüne ve grup çalışmasında uyum sağlamaya yardım eder. İletişim yeteneğini artırır.Özgüven eksikliğini giderir.Ruh ve akıl arasında bağlantı kurar. Zihinsel huzuru artırır. Allah’ın nimet olarak verdiği akıl ile beden arasında iletişim ve uyum sağlamaya yardım eder.
Çocukların öğrenme sorunlarını ortadan kaldırmak, daha kolay öğrenmelerini sağlamak için Sugulit taşı çocukların odalarında bulundurulmalıdır.

Açık renkli Sugilit lenf ve kan arındırmak için kullanılır.Bir parçası yastık altına konulursa, hem korkulu rüya görmekten korur, hem de görülen rüyaları berrak şekilde hatırlamaya yardım eder.Ağrıları gidermeye yardım eder. Fiziksel ağrıları hafifletir.Mor ışınımlı enerjisi (lityum enerjisi) ruhsal gelişime, dini duyguların güçlenmesine, aklın berraklaşmasına, şüphelerin giderilmesine ve tevazu sahibi olZihni temizleyip iş hayatında başarılı olmaya yardımcı olur.Epifız bezini harekete geçirir.Sugulit taşımak, korku ve endişeleri ortadan kaldırır, özgüven ve cesaret verir.

Duygusal şokların, hayal kırıklıklarının etkisini azaltır. Depresyonu, umutsuzluğu, stresi hafifletir. Öfke ve asabiyeti azaltır. Anksiyete tedavisinde yararlıdır.Beynin ve sinir sisteminin fonksiyonel olmasını sağlamada ve fonksiyonlarını artırmada yararlı ve iyileştirici bir araçtır. Sağ ve sol beyin loblarının fonksiyonlarını dengeler. Sinir hücrelerini yeniler. Beyin hastalıklarının tedavisine yardım eder. Ruhun şifası olarak kabul edilir.Bağışıklık sistemini güçlendirir.

Epilepsi hastalığının tedavisine yardım eder.Beyindeki Epifiz ve Hipofiz bezlerini ve hormonlarını düzenler ve dengeler.Grip tedavisinde etkilidir.Kansere karşı yararlıdır. Kanser hastalıklarının tedavisine yardım eder.Baş ağrısını hafifletir. Migren hastalıklarının tedavisine yardım eder.Kronik yorgunluğun ve güçsüzlüğün giderilmesi için kullanılır.Böbreküstü (adrenalin) bezini ve hormonlarını düzenler ve dengeler.Otizm hastalığının tedavisine yardım eder.Vücudun kendi kendisini iyileştirme yeteneğini harekete geçirir.Disleksi ve diğer öğrenme zorlukları tedavisine yardım eder.OKB (Takıntı) hastalığının tedavisinde fayda sağlar.Sürekli kullanılmamalıdır. Günde 1-2 saat kullanım yeterlidir. Cepte taşınması daha uygundur.

Takip edilen ,,,,,,,