Sodalit Taşı Faydaları

Magmatik kayaçlar arasındaki damarları doldurarak oluşurlar. Temel rengi lacivert, koyu mavi veya indigo olup
beyaz, gri veya soluk yeşil çizgileri yahut benekleri bulunur. Çizgileri toplardamar şeklinde yapılanmıştır.Adını, bünyesindeki sodyum mineralinden alır. Seyrek olarak bünyesine Pirit ve/ veya Lapis Lazuli mineralini alabilir.
Lazurit ve Lapis Lazuli ile çok yakın benzerlik gösterir. Lazurit ve Lapis Lazuliden beyaz düzensiz çizgileriyle ve
değişik mavi rengiyle ayrılır. Çatlaklar da bir başka ayırıcı özelliğidir.

Diğer adları: Sodalite
Bünyesindeki başlıca mineraller: SODYUM, ALÜMİNYUM, SİLİSYUM, KLOR
(Na8(AlSi04)6Cl2) + (Eser miktarda) Kalsiyum, Karbon, Oksijen, Demir, Sülfür (Kükürt), Kobalt, Nikel, Selenyum, Magnezyum, Manganez
Kimyasal grubu: SİLİKAT
Bağlı olduğu grup: SODALİT – FELDSPATHOİT GRUP
Kristal sistemi: İZOMETRİK
Sertlik derecesi: 5,5 – 6
Özgül ağırlığı: 2,1 – 2,3
Çizgi rengi: BEYAZ
Parlaklığı: CAMSI, YAĞIMSI
Işığı geçirgenlik: SAYDAM, YARISAYDAM, OPAK
Kırılma şekli: UNEVEN – KONKOİDAL
Sembolü olduğu hususlar: GÜÇ, ŞİFA, ŞANS, SABIR, TAHAMMÜL, SÜKUNET,
DİNGİNLİK, İLHAM, SEZGİ, TOPRAKLAMA
Özdeşleştiği unsur: HAVA, TOPRAK
Özdeşleştiği çakra: ALIN (ÜÇÜNCÜ GÖZ)
Çıkarıldığı başlıca ülkeler: BREZİLYA, KANADA, GÜNEY AMERİKA, BOLİVYA, USA

İlişkili burçlar: Tüm burç insanları kullanabilir. Ancak BOĞA, YENGEÇ, TERAZİ,
YAY burçlarında daha fazla yarar sağlar.

YARARLARI

Hem fiziksel hem de zihinsel gücü artırır. Egzersiz sırasında bedenin gücünü korumasına yardım eder.Sıkılganlık nedeniyle duygu ve düşüncelerini ifade edemeyenlerin rahat konuşmasını sağlar. Çevreyle uyum sağlar.Topluluk karşısında sunum yapacakların kullanması gerekir, herkesin anlayabileceği şekilde düşünceleri aktarmaya yardım eder. Sosyal Fobiden kurtulmaya yardım eder.Zihindeki karışıklığı ve gereksiz düşünceleri gidererek, odaklanmayı, bir konu üstünde yoğunlaşmayı artırır. Karar verme sürecinde akıllı ve mantıklı davranmayı sağlar. Hafıza (bellek) gücünü artırır.

Akıl ve mantık gücünü sezgi gücüyle bütünleştirir. Öğrenmeyi kolaylaştırır.Lenfatik sistemi güçlendirir. Lenf sistemi hastalıklarının tedavisine yardım eder.Uykusuzluk çekenlere uyku verir.Metabolizmayı dengeler ve düzenler. Sindirim sistemi için yararlıdır, hastalıklarının tedavisine yardım eder. Yolculuklarda m ide bulantısını ortadan kaldırır.Aurayı temizler ve koruma altına alır.Depresyonu hafifletir. Üzüntü ve ümitsizliği yenmeye yardım eder. İç huzuru sağlar.

Anksiyete tedavisinde kullanılır. Korku ve endişeyi, şüphe ve güvensizliği, gereksiz suçluluk duygusunu ve diğer olumsuz duyguları giderir.Tehlikeli durumlar karşısında düşüncelerimizi korur, apışıp kalmamızı önler.Panik Atak tedavisi için yararlıdır.Tiroid bezi hastalıkları için yararlıdır.

 

 

Takip edilen ,,,,,,,