Smitsonit Taşı’nın Özellikleri

ÖZELLİKLER

Smitsonit bir huzur, çekicilik, zarafet ve olumlu sonuçlar taşıdır. Son derece hassas bir yapısı vardır ve hayatın sorunlarına karşı bir tampon görevi görür. Neredeyse kırılma noktasına gelen stresleri ve sinirsel çöküntüleri gidermede mükemmeldir.

Bu taş zor bir çocukluk geçirmiş ve istenmediğini, sevilmediğini düşünen kişiler için idealdir. Smitsonit içteki çocuğu iyileştirip duygusal taciz veya istismarın etkilerini giderir. Duygusal yaraları incelikle tedavi eder. etkileri, travmatik duygusal boşalımlardan ziyade daha iyi hissetmede görülür. Birtakım şeyleri bilinçli farkındalık düzeyine getirmesi için başka taşların desteğine ihtiyaç duyabilir. Doğum ve yeniden doğum için mükemmel bir taştır, kısırlığı iyileştirir.

Smitsonit çakraları hizalar ve psişik yetenekleri güçlendirir. Psişik iletişim sırasında Smitsonit tutmak sezgisel olarak geçerliliğinin ya da tersinin farkına varmayı sağlar. Taç çakraya yerleştirildiğinde devalar âlemine bağlantı sağlar.

Özellikle de ortama göre davranmak gerektiğinde, liderlik özelliklerini destekler. Duygusal olarak zor ilişkilere yardımcıdır. Güvenli ve dengeli bir hayat için mükemmel bir taştır; bu taş uyum ve başarı aşılar, istenmeyen durumları engeller. Fiziksel olarak bağışıklık sistemi için mükemmeldir, yastığın altına veya komodinin üzerine yerleştirilerek yatağınızın dört köşesine kafesleme yapılabilir. Kantaşı vetimüs üzerine bantlanmış Yeşil Turmalin’le birleştiğinde özellikle etkilidir.

İYİLEŞTİRME

Smitsonit bağışıklık sistemi bozukluklarını, sinüsleri ve sindirim rahatsızlıklarını, kemik erimesini ve alkolizmi düzeltir.

KONUM

Uygun şekilde yerleştirin veya sürekli taşıyın. Çakraları hizalamak için taç çakraya yerleştirin. Pembe Smitsonit’i kalp veya timüs üzerine yerleştirin. Yatağın veya bedenin çevresine kafesleme yapın.

ÖZEL RENKLER

Genel özelliklerinin yanı sıra Smitsonit’in belirli renklerine ait özellikleri aşağıda sıralanmıştır:

Lavanta rengi-Mor Smitsonit evrensel sevgi getirerek duygusal veya diğeryaraları iyileştirir. Öfke, korku ve acıları nazikçe uzaklaştırarak eterik ve duygusal bedenler arasındaki enerji alanını dengeler, panik atakları azaltır, kalbin arzularına erişmesineyardım eder, dostluğu yüceltir, ebelik ve bebek beslemede yararlıdır.

Lavanta rengi-Mor Smitsonit çok nazik birtitreşimi vardır. Negatif enerjiyi temizler, rehberlik ve koruma sağlayarak neşe dolu ruhsal hizmeti, yüksek bilinç düzeylerini destekler. Meditasyon ve ruhun bulunması için mükemmel bir taştır, geçmiş hayattaki bir ölümden sonra gerekli geçişi yapmamış ruh enerjisini yeniden kazanmak için geçmiş hayatlara gitmeyi kolaylaştırır. Bu açıdan geçmiş hayatlardaki ölüm travmasını iyileştirebilir ve ruhu iyileştirecek yolları gösterebilir. Fiziksel olarak nevralji ve iltihapları giderir.

Lavanta rengi-Pembe Smitsonit sevgi dolu bir titreşime sahiptir. Güven ve emniyet hissini yeniden oluşturarak terk edilme, istismar deneyimlerini ve kalbi iyileştirir. Evren tarafından sevilip desteklenmeye yardımcı olarak nekahet dönemlerinde çok faydalıdır, ağrıları azaltır. Lavanta rengi Smitsonit ilaç ve alkol sorunlarının, bunların ardında yatan duyguların giderilmesine yardım eder.

Sarı Smitsonit karın boşluğu çakrasını ve zihinsel bedeni dengeler. Eski yaraları ve kökleşmiş duygusal koşullanmaları iyileştirir, iyileştirmede bu taş sindirim ve gıdaların özümsenmesi konularında yardımcıdır, deri sorunlarını giderir.

Takip edilen ,,,,,,,