Sitrin Taşı Faydaları

RENK Sarıdan sarımsı veya dumanlı gri-kahverengiye kadar
GÖRÜNÜ Saydam kristaller halinde, tüm boyutlarda, genellikle jeot uçlu veya küme şeklinde
NADİRLİK Doğal Sitrin nispeten nadirdir; ısıyla İşlenmiş Ametist de çoğunlukla Sitrin olarak satılır

KAYNAK Birleşik Devletler, Madagaskar. Britanya,Rusya,Fransa,Brezilya

ÖZELLİKLER Sitrin güçlü bir arındırın ve yeniden canlandırıcıdır. Güneşin gücünü taşıyan bu taş son derece yararlıdır. Isıtır, enerji verir ve çok yaratıcıdır. Asla temizlik gerektirmeyen taşlardan biridir. Negatif enerjiyi emer, dönüştürür, dağıtır ve topraklar. Bu yüzden de çevre için son derece koruyucudur. Sitrin yaşamın tüm düzeylerine enerji verir. Bir aura koruyucusu olarak erken uyarı sistemi gibi hareket eder ki kişi kendisini korumak için harekete geçebilsin. Çakraları, özellikle de karın ve göbek çakralarını temizleme özelliği vardır. Taç çakrayı harekete geçirir ve sezgileri açar. Derin bedenleri fiziksel bedenle hizalayarak onları temizler ve dengeler.

Sitrin bereket taşlarından biridir. Bu dinamik taş ortaya çıkarmayı öğretir; bolluk, başarı, zenginlik ve tüm iyi şeyleri çeker. Neşeli, cömert bir taştır ve elinizdekileri paylaşmanızı teşvik etmesinin yanı sıra zenginliğinizi korumanıza da yardımcıdır. Onu tutan herkese mutluluk verme vardır. Sitrin’in çevresinde kasvet ve olumsuzluklara yer yoktur Topluluk veya aile içi anlaşmazlıkları gidermeye yardımcıdır.

Kişinin kendine inancını ve özgüveni artırır, yıkıcı eğilimleri yok eder Bireyselliği geliştirir, motivasyonu artırır, yaratıcılığı harekete geçirir ve kendini ifadeyi teşvik eder. Sizi, özellikle de eleştirilere karşı daha az duyarlı yapar ve yapıcı eleştiriler yapmaya teşvik eder. Geçmişe takılıp kalmadan, kendinizi akışa bırakarak ileriye iyimser bakmanızı ve olumlu bir tutum geliştirmenizi sağlar. Bu taş yeni deneyimlerden keyif almayı teşvik eder ve en iyi çözümü bulana kadar olası her yolu denemenizi destekler.

Zihinsel olarak konsantrasyonu artırıp zihni canlandırır. Depresyonun, korkuların ve fobilerin üstesinden gelmek için mükemmeldir. İçsel sükûneti verir ve dolayısıyla bilgeliğin ortaya çıkmasını sağlar. Bilgiyi sindirmeye, durumları analiz etmeye ve onları pozitif yönlere kanalize etmeye yardım eder. Yüksek zihni uyandırır. Sitrin bir kolye takmak duygu ve düşüncelerinizi söze dökmedeki zorlukların üstesinden gelmenizi sağlar.

Duygusal olarak hayata mutluluk katar. Olumsuz alışkanlıkları, korkuları ve en derinlerdeki duyguları serbest bırakır. Sorumluluk korkusunu yener ve öfkeyi sonlandırır. Bu taş duyguların akışı yönünde hareket etmenize ve duygusal olarak dengeli hale gelmenize yardım eder.

Fiziksel olarak bedene enerji ve canlılık verir. Özellikle çevresel ya da diğer dış etkilere duyarlı kişiler için çok yararlıdır.

İYİLEŞTİRME Sitrin enerji ve canlılık kazanmak için mükemmel bir taştır. CFS için son derece yararlıdır ve yıkıcı hastalıklara iyi gelir. Sindirim sistemini, dalağı ve pankreası uyarır. Böbrek ve safra kesesi enfeksiyonlarını giderir, göz sorunlarına İyi gelir, kan dolaşımını artırır, kanı toksinlerden arındırır, timüsu harekete geçirir ve tiroidi dengeler. Isıtıcı bir etkisi vardır ve sinirleri güçlendirir. Kasılmaları rahatlatır ve selüliti giderir. İksir olarak menstrual rahatsızlıklara ve sıcak basmaları gibi menopoz belirtilerine yardımcıdır, hormonları dengeler ve yorgunluğu giderir

KONUM Parmaklarınıza ya da derinizle temas edecek şekilde boynunuza takın. Ucu aşağıda bir Sitrin takmak ruhun altın ışınını fiziksel âleme getirir. İyileştirme için uygun konumda kullanın Meditasyon için küre kullanın. Evinizin veya İşyerinizin zenginlik köşesine yerleştirin veya kasa niza koyun. Sitrin günışığında solar.

Takip edilen ,,,,,,,,,