Serpantin Taşı Özellikleri

Antik Mısır uygarlığının önem verdiği bir taş olan Serpantin ismini yılan derisine benzeyen renk ve desen görünümü ile kayganlığından alır.Kristal forma sahip değildir.Şekilsiz tanecikli ve iri yapılı kaya görünümündedir.Yeni Yeşim diye de anılan Serpantin alt türleri de dikkate alındığında türlü renklere sahiptir.Yeşil,kırmızı,kahverengimsi kırmızı,kahverengimsi sarı,beyaz,gri koyu gri,siyah,alacalı.

Yeşil renklilerin bir kısmı saydamlık bakımından Yeşim taşına,daha açık renklileride Zeberced taşına benzediğinden piyasaya Yeşim veya Zeberced olarak sunulmaktadır.

Diğer adları: Serpentine, New Jad, Kandite, Kaolinite, İnfiııit, Atlantisit, Afgan Yeşimi
Bünyesindeki başlıca mineraller: MAGNEZYUM, OKSİJEN, SİLİSYUM, HİDROJEN,
SU (Mg3Si20 5(0H)4. nH20) + (Eser miktarda) Nikel, Demir, Manganez, Çinko, Krom
Kimyasal grubu: SİLİKAT
Bağlı olduğu grup: SERPANTİN GRUP
Kristal sistemi: ALT TÜRLERİNE GÖRE DEĞİŞKEN
Sertlik derecesi: 2 – 4,5
Özgül ağırlığı: 2,53 – 2,65
Çizgi rengi: BEYAZ
Parlaklığı: YAĞSI, MUMSU, REÇİNEMAİ
Işığı geçirgenlik: YARISAYDAM, OPAK
Kırılma şekli: KONKOİDAL
Özdeşleştiği ay: OCAK
Özdeşleştiği gezegen: SATÜRN
Özdeşleştiği çakra: GIRTLAK (BOĞAZ), ALIN (ÜÇÜNCÜ GÖZ), TEPE (TAÇ), KALP
Çıkarıldığı başlıca ülkeler: YENİ ZELANDA, ÇİN, AFGANİSTAN, GÜNEY AFRİKA,
USA, İNGİLTERE, İTALYA, RUSYA, NORVEÇ, ZİMBAVE
İlişkili burçlar: Tüm burç insanları kullanabilir. Ancak İKİZLER ve OĞLAK burçlar a da daha fazla yarar sağlar.

YARARLARI

Eski çağlardan beri hastalıklardan korunmak için kullanılmıştır. Bedenin tüm alanlarındaki hastalıkların tedavisine yardım eder.Beden elektriği bakımından topraklama görevi yapar. Stres gidermekte etkilidir Kendisine güvenini kaybedenlerdeki özgüveni yeniden oluşturur.Kam toksinlerden temizler. Kalbi fonksiyonel hale getirir.
Uykusuzluk hastalığını gidermede yardımcıdır.Kas kramplarını ve ağrılarını giderir.Gerilim nedeniyle orgazma ulaşamayan kadınlara yardımcıdır.Mide problemlerinin tedavisinde etkilidir. Mide ve bağırsaklardaki parazitleri tem izlem ek için kullanılmıştır. Besinlerin ve oksijenin hücrelerce emilimine yardım eder.

Kabızhğı giderir.Böbrek hastalıklarının tedavisine yardım eder.Annelerin annelik duygusunu ve süt üretim ini artırır.
Belkemiğini ve iskelet sistemini güçlendirir.İç huzuruna kavuşmakta yardımcı olur. Sükûnet sağlar. Değişken ruh halini ve duyguları dengeye kavuşturur.Anksiyete ve Panik Atak rahatsızlığının tedavisi için yararlıdır. Paranoya ve
nedeni belli olmayan korkuların giderilmesine / azaltılmasına yardım eder. Geçmişteki kötü olayların travmasını hafifletir. Bu suretle duygusal tıkanıklıkları açar.Akciğerleri fonksiyonel hale getirir.Güçlü bir antioksidandır. Vücudu ve kam toksinlerden temizler. Böylelikle dokuların, kasların ve organların sağlıklı kalmasına yardım eder.

Kadınlarda hormonları dengeler. Romatizmal hastalıklarda, bedenin romatizmalı bölgelerine bu taşla masaj
yapmak veya bu bölgelere taşı tem as ettirerek bekletmek yararlıdır. Regl ağrılarım azaltır.Hücrelerin yenilenmesine yönelik enerjinin harekete geçmesine yardım eder.Yaşlanmayı geciktirir.Eski çağlardan beri büyülerden korunmak için kullanılmıştır.

Diyabet ve Hipoglisemi hastalıklarının tedavisine yardım eder.Mide ve bağırsaklardaki parazitleri tem izlem ek için kullanılmıştır.OKB ve Manik Depresyon tedavisine yardım eder.Bağdokularını güçlendirir, hastalanırsa tedavine yardım eder.Yumurtalık kistlerinin tedavisine yardımcı olabilir.Östrojen hormonunun dengelenmesinde yararlıdır.
Hücre sağlığını destekler, hücre zarlarını güçlendirir.

UYARI: Lifli yapılı cinsi, Asbest karışımlıdır. Asbest ise kanserojen bir maddedir. Bu cinsinden uzak durmak gerekir

Takip edilen ,,,,,,,