Septeryan Taşının Faydaları

Septeryan (Ejder Yumurtası) Taşı | Bunu Biliyor muydunuz ?Sedimenter (tortul) kayaların boşlukları arasında kalsiyum karbonat minerallerinin birikmesi ve sertleşmesiyle
oluşan genellikle küremsi veya yumurtamsı kitlelerdir. Düzensiz şekillerde de oluşabilirler.Bünyesinde açısal boşluklar veya kırıklar vardır. İsminide Latince çatlak manasına gelen yapısından alır.Yaklaşık elli ila yetmiş milyon yıl önce oluştuğu tahmin edilmektedir.Volkanik patlamalar nedeniyle deniz kabuklularının ölmesi ve sıkışması sonucu oluştuğu varsayılır.

Diğer adlan: ENTEROLİT, NODÜL, EJDERHA YUMURTASI, DİNOZOR YUMURTASI
Birleşimindeki taşlar: KALSİT, BENTONİT KİL, SİDERİT, ARAGONİT PİRİT
Bünyesindeki başlıca mineraller: KALSİYUM, KARBON, OKSİJEN, DEMİR, KÜKÜRT, SODYUM, ALÜMİNYUM, MAGNEZYUM, SİLİSYUM, HİDROJEN + Manganez, Çinko, Kobalt, Baryum, Stronsiyum, Kurşun, Bakır, Nikel, Vanadyum, Krom, Molibden, Gümüş, Altın, Selenyum, Hidroksit, Su (CaC03 + FeS2 + FeC03 + Si02 + (Na)
(Al3MgSi8O20(OH)4nH2O)
Kimyasal grubu: KARBONAT
Kristal sistemi: KÜRE, OVAL veya ŞEKİLSİZ
Sertlik derecesi: Bölümlerine göre değişken
Özgül ağırlığı: Değişken
Çizgi rengi: BEYAZ
Parlaklığı: CAMSI, REÇİNEMSİ
Işığı geçirgenlik: SAYDAM, YARISAYDAM, OPAK
Kırılma şekli: UNEVEN
Özdeşleştiği unsur: ateş
Özdeşleştiği gezegen: GÜNEŞ
Özdeşleştiği çakra: KÖK, SAKRAL, MİDE, KALP, BOĞAZ, ALIN
Çıkarıldığı başlıca ülkeler: İskoçya, İngiltere, Yeni Zelenda, İzlanda, Meksika Körfezi,
İspanya, Avustralya, Kanada, ABD, Madagaskar
İlişkili burçlar: Bütün burç insanları kullanabilir.

YARARLARI

İyi bir topraklama taşıdır. Bedende biriken fazla elektriği toprağa aktarır.Stresi giderir.Sosyaliteyi geliştirir, diğer insanlarla iletişim kurmaya ve uyum sağlamaya yardım eder.Hayatı yaşama sürecini dengede tutar, uyuşukluğu veya aceleciliği engeller.Mevsimsel duygulanım bozukluğu tedavisinde yararlıdır.Öfkeyi yatıştırır. Düşmanlık duygusunu azaltır.Depresyonu hafifletir.Zihni, negatif düşüncelerden temizler.Duyguları dengeler, duygusal çalkantıları azaltır.
Hafızanın korunmasına yardım eder, bunama hastalığının etkilerini azaltır.Karanlık korkusunu giderir.

Kemiklerin sağlıklı kalmasına yardım eder. Osteoporoz (kemik erimesi, kemik deformasyonu) hastalığının iyileşmesini hızlandırır.Omurgada, om urlar arası disklerin esnekliğini muhafaza etmesine, sertleşmişse esnek hale getirmeye yardım eder.Kireçlenmeleri çözer.Kemiklerdeki ve eklemlerdeki eksiklikleri takviye eder, eklemleri güçlendirir.Kas hastalıklarının hızla iyileşmesinde rol oynar. Kas spazmlarını ve kramplarını giderir.Kâbus (karabasan) görmeyi engeller.Ağrıları giderir.

Bağışıklık sistemini güçlendirir.Vücudun kendi kendini iyileştirme sistemini harekete geçirir.Bağırsakları sağlıklı ve işlevsel tutar. Hastalıklarının tedavisine yardım eder.Böbrek sağlığı ve böbrek hastalıklarının tedavisi için yararlıdır.
Damarlarda mineral birikintilerini temizler.Doku hasarlarının onarımını hızlandırır.Safra kesesi ve dalak hastalıklarının tedavisine yardım eder.Dalak hastalıklarının tedavisine yardım eder.Takı olarak kullanmak kadar cepte taşım ak veya yaşanılan mekânda bulundurmak da yarar sağlar.Merkezi sinir sistemini yatıştırarak sakinleşmeyi sağlar.Olacaklara karşı tedbir almak için sezgi gücünü artırır.Üzerinde çalışılan konuya odaklanmaya yardım eder.

Takip edilen ,,,,,,,,,,