Selestit Taşı Özellikleri

SELESTİT - Hasan KocabaşRENK Mavi, sarı, kırmızı, beyaz
GÖRÜNÜM Saydam, orta boydan büyük kümeler ve jeotlara
kadar piramit kristaller veya düzlem parçalar halinde
NADİRLİK Kolay bulunur ama epey pahalıdır
KAYNAK Britanya, Mısır, Meksika, Peru, Polonya, Libya,
Madagaskar

ÖZELLİKLER Selestit’in yüksek bir titreşimi vardır ve yeniçağ için bir öğretmendir. İlahi enerjilerle doludur. Sizi ruhani âlemin sonsuz huzuruna götürür ve meleklere ait âlemlerle temas kurar. Ruhsal gelişime hızlı bir başlangıç yapar ve sizi aydınlanmaya doğru yöneltir. Durugörü iletişimi rüyalar, anımsama ve beden dışı yolculuklar için faydalı bir taştır. Bu harikulade taş kalbin saflığını artırır ve İyi şans getirir. Aurayı, iyileştirir Ve gerçekler, açığa çıkarır. Denge ve hiza getiren bir taştır. Sakladığı derin huzur, çekişmelerin çözümüne ve stresli dönemlerde uyumlu bir ortam sağlanmasına katkıda bulunur. Barışçı görüşmeler İçin olanak yaratarak kötüye giden ilişkilerin gelişmesine yardım eder.
Selestit yaratıcı bir taştır, özellikle de sanat için çok yararlıdır.

Psikolojik olarak yeni deneyimlere açıklığa doğru yönlendirmesine rağmen aynı zamanda derin bir iç huzuru ve güç katar. Sonsuz ilahi bilgeliğe güven öğretir. Sakinleştirici etkisiyle ateşli duyguları yatıştırabilir.

Zihinsel olarak zihni sakinleştirip keskinleştirir, kaygıları yok eder ve zihinsel berraklıkla birlikte akıcı bir iletişimi destekler. Karmaşık fikirlerin analizine yardımcıdır. Bu taş zekâyı içgüdüyle sentezler ve zihinsel dengeyi sağlar.

Üçüncü göze yerleştirildiğinde evrensel enerjilere bağlantı sağlar. Yaradılışın tümüne barış içinde birlikte varolma vizyonu verir ve topyekûn uyum olasılığına ulaşır.

İYİLEŞTİRME Selestit mükemmel bir şifa taşıdır. Ağrıları giderir ve sevgi getirir. Gözler ve kulaklardaki rahatsızlıkları geçirir, toksinleri atar ve hücresel düzen sağlar. Yatıştırıcı etkisi kas gerilimlerini azaltır ve zihinsel sancıları yatıştırır. Tüm mavi taşlarda olduğu gibi Selestit de etkili biçimde boğaz çakrasını açar ve iyileştirir, ayrıca fiziksel durumlarla da ilişkilidir.

KONUM Uygun bir yere yerleştirin veya meditasyon ya da kristal küre falı bakarken kullanın. Bir odaya koyulan büyük bir parça Selestit o odadaki titreşimleri yükseltir. Renginin solmaması İçin doğrudan güneş ışığına maruz kalmamalıdır.

Takip edilen ,,,,,,,,