Selestit Taşı Faydaları

Selestit Taşı (Selestin) | Değerli taşlar, Taşlar, KristalAdı, Latince cennet manasına gelen ke­limeden türetilmiştir. Asıl olarak mavi olmakla birlikte, soluk mavi, beyaz,
kırmızımsı, yeşilimsi, kahverengimsi,grimsi renklerde de olabilir.Gevrek ve kolay kırılır bir yapıya sahiptir. Bu nedenle yaz aylarında doğrudan güneş ışığıyla temas ettirilmemelidir.Kırılımı düzensizdir, aşağı yukarı sedef
eğrisi şeklindedir.Başlıcası Jips, Halit, Limeston. Dolomit gibi minerallerin tabakalar halinde birikmesiyle oluşan tortul kayalar arasında meydana gelir.

Diğer adlan: CENNET TAŞI, İLAHİ TAŞ, MELEKSİ TAŞ
Bünyesindeki başlıca mineraller: STRONSİYUM, SÜLFÜR (KÜKÜRT), OKSİJEN
(SrS04) + (Eser miktarda) Krom, Molibden
Kimyasal grubu: SÜLFAT
Bağlt olduğu grup: BARİT GRUP, BARİT – SELESTİN SERİ
Kristal sistemi: ORTOROMBİK
Sertlik derecesi: 3 -3 ,5
Özgül ağırlığı: 3,96 – 3,98
Çizgi rengi: BEYAZ
Parlaklığı: CAMSI, İNCİMSİ
Işığı geçirgenlik: SAYDAM, YARISAYDAM
Kırılma şekli: UNEVEN, GEVREK
Sembolü olduğu hususlar: İLETİŞİM, UYUM, SÜKÛNET, RUH YÜCELİĞİ, YETENEK, SEVGÎ
Özdeşleştiği sayı: 8,2
Özdeşleştiği gezegen: NEPTÜN, VENÜS
Özdeşleştiği çakra: GIRTLAK (BOĞAZ), ALIN (ÜÇÜNCÜ GÖZ), TEPE (TAÇ)
Çıkanldığı başlıca ülkeler: Türkiye (Sivas), Angola, Arjantin, Avusturya, Belçika, Kanada, Mısır, İtalya, Libya, Madagaskar, Meksika
İlişkili burçlar: Tüm burç insanları kullanabilir. Ancak BOĞA, İKİZLER, TERAZİ,
BALIK burçlarında daha fazla yarar sağlar.

YARARLARI

Sağlık yönünden çok önemli bir taştır. Yatak odasındaki kirli havayı ve negatif enerjiyi tem izlem ek için kullanılır. Oda içinde kullanılırsa tedavi edici titreşimler yayar.Sinirleri yatıştırır, stresi ve gerginlikleri azaltır.İletişim ve karşılıklı görüşmeler sırasında kişiyi dengede tutar. Kendini ifade etme yeteneğini artırır.Akıl ve mantık gücünü artırarak karmaşık fikirleri analiz etmeye yardım eder.

Zihinsel kapasiteyi genişletir.Kalbi güçlendirir, hastalıklarının tedavisine yardım eder.Göz problemlerinin tedavisinde kullanılmaktadır. Gözlerle görüntüyü bütünleştirir, güçlendirir.Uyuyamama (İnsomniya) hastalığını iyileştirmeye yardım eder, uykuyu dinlendirici yapar.Kasları gevşetir, bu suretle kas kramplarını ve ağrılarını izale eder. Fiziksel yaraların çabuk iyileşmesine yardım eder.Ağrı gidericidir. Ağrı gidermekte iksir şeklinde de kullanılabilir.

Sindirim problemlerinde kullanılır. Bağırsak problemlerinin çözümüne yardım eder.İskelet sistemini sağlıklı tutar, kemik yapısını güçlendirir, eksikliklerini tamamlar. Osteoporoz tedavisinde çok yararlıdır. Zira Selestit, bedenin stronsiyum dengesini sağlar.Olumsuz enerjilere karşı beden çevresinde kalkan oluşturan Aurayı saflaştırır, çakraları düzenler. Olumsuz enerjileri temizler. Yin ve Yang dengesi sağlar.

Akıl hastalıklarının tedavisinde etkilidir. Gönül yaralarının iyileşmesine yardım eder.Endişe, korku, kuşku, anksiyete gibi olumsuz duygulardan korur, varsa ortadan kaldırmaya yardım eder. Dıştan gelen baskılara karşı denge oluşturur.Depresyona karşı etkilidir. Duygusal kaosu, düzene kavuşturur, duyguları dengeler.Agorafobi (kalabalık korkusu), topluluk karşısında konuşma korkusu (SosyalFobi), sahne korkusu ve OKB tedavisine yardım eder.
Tiroid bezi fonksiyonunu artırır, hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Boğaz ve gırtlak problemlerinde yararlıdır.
Merkezi Sinir Sistemi hastalıklarının tedavisinde etkilidir.

Beyin dengesizliklerinin tedavisine yardım eder.Toksinlerin vücuttan atılmasında yararlıdır. Özellikle hücrelerdeki toksinleri temizler. Zehirli (toksik, zararlı) bakterileri öldürür.Regl döngüsünü düzenler, düzensizliklerini ortadan kaldırır.Hücresel hastalıkların / bozuklukların tedavisinde kullanılmaktadır.Kronik yorgunluğu giderir.Kulak, burun ve işitme duyusu problemlerinin tedavisine yardım eder. Kulak çınlamasını tedavi edebilir.Denge kaybı tedavisine yardım eder.

Takip edilen ,,,,,,,,,,,