Selenit Taşı’nın Özellikleri

ÖZELLİKLER

Yarısaydam Selenit’in çok ince bir titreşimi vardır ve zihne berraklık getirir, taç ve yüksek taç çakraları açar, meleksi bilince ve yüksek rehberliğe erişir. Saf Selenit hafif bedene bir bağdır, onun toprak titreşimine sabitlenmesine yardım eder.

Selenit derin bir huzur aşılayan ve meditasyonla ruhsal çalışmalar için mükemmel olan sakin bir taştır. Elinde bir parça saf titreşimli Selenit tutan kişilerin telepatisi gelişir. En saf yarı saydam beyaz Selenit’in uhrevi bir niteliği vardır ve ışıkla madde arasında bir yerde durduğuna inanılır. Antik bir taş olsa da dünyadaki yeni titreşim için en güçlü taşlardan biridir.

Selenit evin çevresinde koruyucu bir kafesleme oluşturmak için kullanılabilir. Böylece dış etkilerin içeri giremediği sessiz ve güvenli bir köşe yaratılabilir; evin içindeki köşelerde dahili olarak kullanın. Eve yerleştirilen büyük bir parça Selenit huzurlu bir atmosfer sağlar. Auradaki varlıkları uzaklaştırmak ya da dışarıdan herhangi bir şeyin zihni etkilemesini engellemek için Selenit çubukları kullanılabilir.

Dünyada olup biten her şeyin mührünü taşıyan Selenit başka hayatlara da erişir, kaydedilen gelişmeyi kontrol etmek ve yaşamlar arası durumdan mevcut hayatın planlarına erişmek için çok yararlıdır. Dersleri ve üzerinde hâlâ çalışılan konuları işaret eder, bunların en iyi nasıl çözümleneceklerini gösterir. Kristal küreyle gelecek okumak, geleceği görmek ve geçmişte neler olduğunu tespit etmek için kullanılabilir.

Psikolojik olarak Selenit yargılama ve içgörüye yardım eder. Zihinsel olarak karışıklığı önler ve derindeki resmi görmeye yardımcıdır. Bilinçaltı düzeyde neler olup bittiğini bilinçli şekilde anlamayı sağlar. Bu, kararsız duyular için güçlü bir dağıtıcı ve dengeleyicidir.

İYİLEŞTİRME

Selenit omurgayı hizalar ve esnekliği destekler. Epileptik nöbetlere karşı korur. Diş karışımlarından kaynaklanan cıva zehirlenmelerini nötralize eder ve “serbest radikallerin’’ etkilerini tersine çevirir. Çocukları emzirme ve besleme için mükemmel bir taştır. En iyi iyileştirmeyi enerjik düzeylerde gerçekleştirir.

KONUM

Evin içinde veya etrafında tutun veya yerleştirin. (Not: Selenit ıslandığında erir.)

ÖZEL RENKLER VE BİÇİMLER

Genel özelliklerinin yanı sıra farklı renklerdeki Selenit’lerin belli özellikleri aşağıda sıralanmıştır:

Turuncu-Kahverengi Selenit meleksi enerjileri çıkarır ve toprak iyileştirmeye yardımcıdır.

Mavi Selenit üçüncü göze yerleştirildiğinde zekâyı susturur, meditasyon süresince zihnin gevezelik etmesini keser ve bir sorunun özünü çabucak kavrar.

Yeşil Selenit en iyi için çalışmaya yardım eder. Kendiniz hakkında iyi hissetmenizi, yaşlanmanın deri ve iskelet üzerindeki etkilerinin üstesinden gelmenizi sağlar.

Takip edilen ,,,,,,,