Sağlık İçin Doğal Taşlar

Takı olarak kullanılan değerli veya yarı değerli taş sayısı ise alt türleriyle birlikte yaklaşık 300 dolayındadır.
Bu taşlardan YAKUT, SAFÎR, ELMAS ve ZÜMRÜT antik çağlardan bu yana DEĞERLİ TAŞ olarak kabul edilmektedir. Bu taşların değerli sayılması hem parasal yönden, hem de sağlık yönündendir. Bu taşlar zamanımıza kadar beyin ve akıl hastalıklarının tedavisinde kullanılmıştır.Bu dört taş dışında kalanlar ise YARI DEĞERLİ TAŞ olarak nitelendirilmiştir.Hemen belirteyim ki “yarı değerli” ifadesi, diğer taşların hastalık tedavisinde daha az etkili olduğu anlamına gelmemektedir. Örneğin Aventurin taşı, kalp ve damar hastalıklarının tedavisinde değerli taşlara göre çok daha etkilidir. Pembe Turmalinin, hormonal sistemi, özellikle östrojen hormonunu düzenlemekteki rolü, diğer taşlarla mukayese dahi edilemez. Kanın pıhtılaşmasını sağlamakta Akik taşının apayrı bir yeri vardır.

Ayrıca şu hususu açıklamakta da yarar görüyorum : Taşların yararları, taşların tanıtım sayfalarında her bir taş için belirtilen yararlarla sınırlı değildir.Çünkü öncelikle belirtilen yararların dışında, bünyesinde bulunan minerallerin yararları da söz konusudur. Bu kitaba konu olan taşların yararları, minerallerinin faydalarıyla birlikte yazılmaya kalkılırsa yaklaşık 5000 sayfalık bir kitap oluşacaktır.

Diğer bir husus da bir taş, bugüne kadar deneyimlenmemiş bir hastalığı iyileştirebilmektedir. Bu konuda iki olay çok ilginç gelmişti. İlkinde bir bayana kalp ritim bozukluğu için Aventurin kolye vermiştim. Topuk dikeni de vardı. Ancak
benim topuk dikeni tedavisi için bildiğim bir taş yoktu. Bayan iki gün sonra telefon etti. Topuk dikeni de iyileşmişti. İkinci olayda bir baya yüksek tansiyonu için Yeşil Granat kolye vermiştim. Oysa yüksek tansiyon için genellikle Yeşim taşını kullanıyordum. İki ay sonra mağazaya ziyaretime geldi. Tansiyonu normale dönüşmüştü. Dedi ki “Haşan Bey, bende uyku apnesi de vardı, kolyeyi kullanınca tansiyonun dengelenmesi yanında uyku apnesi de ortadan kalktı”.Kimyasal formülünde kurşun, cıva, arsenik gibi ağır / zehirli minerallerle radyoaktif elementlerin bulunmadığı değerli ve yarı değerli taşlar, insanlar için bulunur bir nimettir. Etkisi, tedavisi çoğu zaman şaka gibidir.
Taşlara güzel davranın, onları sevin. Onların da bir ruh sahibi olduğunu unutmayın. Onlara güvenir ve severseniz, ruhu ruhunuzla bütünleşecek, vücudunuzun neresinde, ne yapması gerekiyorsa onu yapacaktır.

Takip edilen ,,,,,,,