Safir Taşı’nın Özellikleri

ÖZELLİKLER

Safir bilgelik taşı olarak bilinir, her rengi kendi özel bilgeliğine sahiptir. Zihne odaklanır ve sakinleştirir, istenmeyen düşünceleri ve zihinsel gerilimi boşaltır. Zihne sükûnet ve mutluluk verir. Fiziksel, zihinsel ve ruhsal düzelmeleri hizalar ve bedenin içindeki dengeyi yeniler.

Bu taş depresyonu ve ruhsal karışıklığı dağıtır, konsantrasyonu sağlar. Bolluk getirir ve her türden hediyeyi çeker. Boğaza konulduğunda öfkeyi azaltır ve kendini ifade etmeyi kolaylaştırır.

İYİLEŞTİRME

Safir aşırı çalışan bedensel sistemleri sakinleştirir ve salgı üreten bezleri düzenler. Gözlere iyi gelir, yabancı maddelerden ve stresten arındırır. Kan rahatsızlıklarını tedavi eder ve aşırı kanamayı giderir, damarları güçlendirir ve esnekliklerini geliştirir.

KONUM

Bedene değecek şekilde. Parmağa takın veya uygun şekilde yerleştirin.

ÖZEL RENKLER

Safir’in her rengi, genel niteliklerine ilaveten kendi emsalsiz özelliklerini taşır.

Siyah Safir koruyucu ve merkezleyicidir. Kişinin kendi sezgilerine güvenmesini sağlar, iş olanaklarını artırır ve bir işe girmeye yardımcı olur.

Mavi Safir ruhsal gerçekliğin peşinden gider, genellikle aşk ve saflıkla özdeşleştirilir. Toprak ve kalp çakralarının iyileştirilmesinde son derece etkilidir. Bu huzurlu taş sizin ruhsal yolunuzda kalmanızı sağlar ve şamanik törenlerde negatif enerjileri dönüştürmek için kullanılır. Boğaz çakrasıyla tiroidi açar ve iyileştirir, kendinizi ifade etmenizi ve kendi gerçeğinizi söylemenizi kolaylaştırır.

Yeşil Safir hem iç hem dış vizyonu geliştirir, rüyaları anımsamaya yardımcıdır. Kalp çakrasını uyarır; sadakat, vefa ve dürüstlük getirir. Şefkati, başkalarının zayıflıklarını ve eşsiz niteliklerini kavrayışı artırır. Başka insanların inanç sistemlerine güvenmeyi ve saygı göstermeyi yüceltir.

Pembe Safir gelişmek için gereken her şeyi hayatınıza çeken bin mıknatıs gibi hareket eder. Hızlı hareket eden bir taştır, size duygularınızı nasıl yönetebileceğinizi, duygusal engelleri temizlemeyi ve dönüşen enerjilerle bütünleşmeyi öğretir.

Mor Safir uyandırır. Meditasyon, kundalininin ve taç çakranın yükselmesi, ruhsallığı açmak için yararlıdır. Bu taş hipofiz bezini harekete geçirir ve psişik yeteneklerle olan bağıyla görselleştirme niteliklerini uyarır. Duygusal dengesizlikleri sakinleştirmede son derece yararlıdır.

Royal Safir çakralardan negatif enerjileri uzaklaştırır, büyüme için gerekli bilgiye erişebilmek için üçüncü gözü uyarır. Bu taş kendi duygu ve düşünceleriniz için sorumluluk almayı öğretir. Disleksi de dahil olmak üzere beyin rahatsızlıklarını tedavi eder.

Yıldız Safir derinliklerinde beş uçlu bir yıldız şeklinde oluşmuştur. Bu nadir bulunan taş sizi derinliklerine çekip sezgileri açar. Düşüncelerinizi merkezlemenize neden olur ve başka insanların niyetlerini kestirmenize yardım eder. Dünya dışı varlıklarla temasta olduğuna inanılır.

Beyaz Safir son derece saf bir enerjiye sahiptir. Taç çakrayı açarak ruhsal farkındalığı çok yüksek bir alana çıkarır, kozmik bilinci açar. Bu, ruhsal yolunuzdaki engelleri ortadan kaldıran son derece koruyucu bir taştır. Potansiyelinize ve yaşam amacınıza erişmenize yardım eder.

Sarı Safir evinize zenginliği çeker ve bereketle kazancı artırmak için Kasaya yerleştirilebilir. Takıldığında bedene değmelidir. Sarı Safir zekâyı tetikler ve toptan odaklanmayı geliştirerek büyük resmin görülmesini sağlar.

iksir olarak bedendeki toksinleri atar.

Takip edilen ,,,,,