Safir Taşı Özellikleri

Safir taşı nedirSert, dayanıklı, kıvılcıma benzer ışıltılıdır. Diğer birçok taştan da bu ışıltısıyla ve aydınlık görüntüsüyle ayrılır,
Elmas’tan sonra en sert taştır ve şiddetli ısılara bile dayanıklıdır. Bünyesi alüminyum ağırlıklıdır.Ancak farklı oranlarda bulunan demir,titanyum veya krom mineralleri taşa değişik renkler verebilir.Safir için genelde kabul edilen renk mavidir.Aslında safir,Korund mineralinin kırmızı renkli Yakut hariç diğer renklerinde(siyah,mor,pembe,turuncu,eflatun,yeşil,gri,kahverengi,sarı,beyaz ve renksiz) olanlarına verilen addır.

Diğer adlan: Sapphire, GÖKYAKUT, KADER TAŞI, YILDIZ TAŞI
Bünyesindeki başlıca mineraller: ALÜMİNYUM, OKSÎJEN (Al20 3) + (Eser miktarda) Demir, Titanyum, Krom, Bakır, Magnezyum, Vanadyum, Kobalt, Nikel
Kimyasal grubu: OKSİTLER
Bağlı olduğu taş grubu: KORUND (KORUNDUM)
Kristal sistemi: HEKZAGONAL, ROMBOHEDRAL
Sertlik derecesi: 9
Özgül ağırlığı: 4 -4 ,1
Çizgi rengi: BEYAZ
Parlaklığı: ELMAS GİBİ SERT CAMSI PARILTI
Işığı geçirgenlik: YARISAYDAM, SAYDAM, OPAK
Kırılma şekli: KONKOİDAL, KIYMIKSI
Sembolü olduğu husus: SADAKAT, GÜVENİLİRLİK, AŞK, ÖZLEM
Özdeşleştiği ay: NİSAN, MAYIS, AĞUSTOS, EYLÜL
Özdeşleştiği gezegen: SATÜRN, AY, GÜNEŞ, VENÜS
Özdeşleştiği çakra: KÖK (Siyah), BOĞAZ (Mavi), ALIN (Mavi), GÜNEŞSİNİRAĞI
(Sarı), KALP (Yeşilimsi Mavi), TEPE (Morumsu, Beyaz, Renksiz)
Çıkarıldığı başlıca ülkeler; Hindistan, Tayland, Sri Lanka, Afganistan, Avustralya,
Brezilya, Pakistan, Rodezya, USA
İlişkili burçlar: Tüm burç insanları kullanabilir. Ancak İKİZLER (MAVİ, SARI), BALIK (MAVİ), BOĞA (AÇIK MAVİ), TERAZİ (YILDIZ, BEYAZ, YEŞİL), YAY, OĞLAK
(SİYAH, İNDİGO), BAŞAK ve KOVA burçlarında daha fazla yarar sağlar.

ORTAK YARARLARI

Geleneksel tıbbi görüşe göre kişi sağlığını yeniler.Aşırı kanamayı azaltır, pıhtılaşma sağlar. Burun kanamasını durdurur.İletişim yeteneğini artırır. Düşmanlar veya hasımlar arasında uzlaşma sağlar,sözleşme veya barış anlaşması imzalanmasına yardım eder.Aklı sakinleştirir ve zihni temizler. Konsantrasyonu artırır. Hafızayı kuvvetlendirir. Konsantrasyonu artırır.Kalbi güçlendirir, fonksiyonel hale getirir. Kan hastalıklarını tedavisine yardım eder. Toplardamarların çeperlerini (koruyucu zarlarını, duvarlarını) kuvvetlendirir. Kirli kanın deveranını sağlar.Göz hastalıklarının tedavisinde kullanılır.

Özellikle deri başta olmak üzere tüm bedeni toksinlerden arındırır.Ruhsal yetenekleri artırır. Feraset, basiret verir. Duaya, ibadete, manevi bağlılığa yönlendirir. İnancı kuvvetlendirir.Tembelliği azaltır, işleri ertelemeyi engeller.
Böbrekleri güçlendirir, fonksiyonel hale getirir.Beyin fonksiyonlarını harekete geçirerek aldatılmalardan, sahtekârlıklardan,düşmanca davranışlardan korur.Psikolojik karışıklıkları ortadan kaldırır. Huzur, iç barış oluşturur. Antidepresandır. İyimserlik verir. Neşelendirir. Anksiyeteyi ve gerilimi azaltır. Sosyal fobi tedavisinde kullanılır. Bilinçaltına itilmiş çocukluk çağı travmalarım, gönül yaralarım iyileştirir.Tiroid bezini fonksiyonel hale getirir.Sinir sistem ini düzenler, sinirleri sakinleştirir.Yüksek ateşi soğutur, azaltır. İltihaplı şişliklerin ağrısını azaltır ve iyileştirir.Bağışıklık sistem ini güçlendirir, bedeni hastalıklardan korur.Epilepsi tedavisinde kullanılır.

İç salgı bezlerini harekete geçirir. İç salgı bezlerini düzene ve dengeye sokar.Aşırı regl kanam asına karşı şifadır.
Hücre hastalıklarının tedavisine yardım eder, hücrelerdeki anormal davranışları düzeltir.Büyüden korunmak için kullanılmaktadır.Nazara karşı Aurayı güçlendirir.İşitme gücünü keskinleştirir. İşitme sorunlarını iyileştirmeye yardım eder.

SİYAH VE GRİ SAFİRİN EK YARARLARI

Fiziksel zararlardan ve bedensel hastalıklardan korur.Topraklama (toprağın enerjisini bedene, bedendeki fazla elektriği toprağa aktarma) yönünden daha etkilidir.Hücre ve kan üretim ine yardım eder.Cinsel organları sağlıklı tutar, hastalıklarının tedavisine yardım eder.

MAVİ SAFİRİN EK YARARLARI

Başkalarıyla daha kolay iletişim kurma, duygu ve düşünceleri doğru bir şekilde ifade etme yeteneğini artırır.
Enerjisi beyne ve dokulara nüfuz eder. Beyni gereksiz düşünce kırıntılarından temizler.

Kalp hastalıklarının tedavisinde yararlıdır.İnsomniyayı tedavi eder, uyku verir.Egzama tedavisine yardım eder.
Mide hastalıklarının tedavisinde yararlıdır. Mide bulantısını giderir.Kolye veya gerdanlık halinde kullanılırsa boğaz yaralarını iyileştirir.Beyin hastalıklarının tedavisinde etkilidir.Yükseklik korkusunu ve yükseklik korkusunun sebep olduğu m ide bulantısı,baş dönmesi gibi hastalıkları tedavi eder.Tümörlerin eritilmesinde kullanılır.Kemik kanseri tedavisine yardım eder.Kulak hastalıklarının tedavisinde etkilidir. işitme sorunlarını giderir.Ekstremitedeki istemsiz hareket hastalığını tedavi eder.Felç tedavisine yardım eder.Siyatik bakımından koruyucu ve iyileştiricidir

SARI SAFİRİN EK YARARLARI

Karaciğer, dalak, m ide ve safra kesesi hastalıklarının tedavisine yardım eder.Dalak hasarlarını onarır, dalak dengesini yeniden kurar. Sarı Safir sarılık hastalığından korur.Mental (Ruhsal, akılla ilgili) hastalıkları tedavi etmekte güçlü bir taştır.Lenfatik sistemi fonksiyonel hale getirir.Sindirim sistemi hastalıklarının tedavisine yardım eder.Yapılması gerekeni erteleme huyundan vazgeçirir, işe başlamak ve gerekli riski almak için cesaret verir.
Vücudun bazı yerlerinde su toplanması (ödem) hastalığını giderir.

 

Takip edilen ,,,,,,