Rutil Kuvars Taşı Faydaları

Kuvars kristali formunda olmak la birlikle, ayırıcı karakteristik özelliği, içinde bulunan ve bu taşa hoş bir görüntü veren altın iğne, beyaz dik iş iğnesi, saç teli veya altın tel görünümündeki ipliksilerdir.İğnecikli Kuvars, renk siz ya da kahverengi, külrengi (açık gri), sarı veya mor renklerde olabilir. İğnecikler, temel rengin içinde değişik renklerde görünür , genellikle aynı tiptedir, ancak bazen farklı modellerde de olabilir. İğneciklerin verdiği görüntüden dolayı Venüs Saçlı taş bakire genç kız saçı yada Erosun aşk okları adı da verilmiştir .Uçuk kaçık bir görünümü vardır.

Diğer adlan: Rutilated Quartz, İğnecikli Kuvars, Sagenit
Bünyesindeki başlıca mineraller: SİLİSYUM, OKSİJEN, TİTANYUM (Si02 T i02) +
(Eser miktarda) Krom, Demir, Niyobyum, Kalay, Tantal, Vanadyum
Kimyasal grubu: SİLİKAT
Bağlı olduğu taş grubu: KUVARS
Kristal sistemi: HEKZAGONAL (TRİGONAL – TRAPR7.QHF.nRAT.)
Sertlik derecesi: 7
Özgül ağırlığı: 2,65
Çizgi rengi: BEYAZ
Parlaklığı: CAMSI
İşığı geçirgenlik: YARIŞAYDAM, SAYDAM
Kırılma şekli: KONKOİDAL
Sembolü olduğu husus: GÜÇLÜ ENERJİ, ŞEFKAT, AŞK, ÖZGÜVEN
Özdeşleştiği ay: MART, NİSAN, EKİM
Özdeşleştiği unsur: ATEŞ, SU
Özdeşleştiği çakra: KÖK, GÜNEŞ SİNİRAĞI (SOLAR PLEKSUS), TEPE (TAÇ)
Çıkarıldığı başlıca ülkeler: Brezilya, Madagaskar, USA, Rusya
İlişkili burçlar: Tüm burç insanları kullanabilir. Ancak KOÇ, BOĞA, İKİZLER, YENGEÇ, TERAZİ ve OĞLAKburçlarmda daha fazla yarar sağlar.

YARARLARI

Tüm fiziksel sistemler için dengeleyici ve iyileştiricidir. Fiziksel, zihinsel ve ruhsal güç sağlar.İletişim gücünü ve yeteneğini artırır.Beyin fonksiyonlarını uyarır, harekete geçirir. Düşünce formlarını aktif hale getirir. Bir meseleye odaklanmayı sağlar.Kan dolaşım sistemini sağlıklı tutar. Kalp hastalıkları için yararlıdır. Kan üretim ine yardım eder, niteliğini yükseltir.
Göz için şifalıdır. Göz hastalıklarını iyileştirmeye yardım eder.Uyumaya yardım eder. Kâbus görmeyi engeller.
Dokuların yeniden oluşmasını sağlayarak yaşlanmayı geciktirir. Hücreleri yenileyerek doku hasarlarını onarır.
Cinsel gücün sembolüdür, cinsel gücü artırır. Cinsel gerilimleri hafifletir. Kronik formsuzluk, iktidarsızlık ve kısırlık giderim i için yararlı kabul edilmektedir.

Kemik hasarlarını onarır. Kemik erimesine karşı etkilidir.Depresyonu hafifletir. Fobileri yenmeye yardım eder. Anksiyete tedavisine yardım eder. Ara sıra içimizdeki çocuğu ortaya çıkarır, neşelenmemizi sağlar.Tüm konularda kendisini ve başkalarını bağışlama duygusunu yükseltir. Zihinsel sorunları ve takıntıları (OKB), sebeplerini anlamamızı sağlayarak iyileştirir.Tiroid horm onlarını dengeler. Tiroid bezini sağlıklı tutar, hastalanırsa tedavisine yardım eder.

Bağışıklık sistemini güçlendirir.Kronik Bronşit ve Astım için şifa kabul edilir.Sinirlerden, kaslardan, kandan ve bağırsaklardan cıvayı (cıva zehrini) emer ve yok eder.Epifız bezini sağlıklılaştırır, uyarır, hareketlendirir. Hipofız bezini fonksiyonel hale getirir.Baş ağrısını hafifletir.Piroelektrik özelliğe sahiptir. Bu nedenle kalp ritminin düzenlenmesinde, beyin elektriğinin dengelenmesinde, böbrek taşlarının eritilmesinde, vücudun ısıtılmasında kullanılabilir.Hücreleri yenileyerek yaşlanma sürecini yavaşlatır.Yemekle, yenilecek besinlerle ilgili hastalıkları (Çölyak, süt ürünleri alerjisi gibi) iyileştirmekte çok yararlıdır.Kronik yorgunluğu ortadan kaldırmakta etkilidir.

 

 

Takip edilen ,,,,,,,