Rubellit Taşı Faydaları

Rubellit | Cokiiya.comRubellit, Turmalin taş grubunun en değerli, az bulunan, kırmızı ve pembe renkli alt türüdür.Adını, Latincede isyankâr anlamına gelen REBELLUS sözcüğünden alır,çünkü kırmızı ve kırmızıya yakın tonlardadır.Rubellit cazibeli bir taştır, sertliği, kolay kırılmayışı, rengi, görünümü, ışık saçan parlaklığıyla, takı olarak kullanma arzusu uyandırır.
ABD’de ulusal taş olarak kabul edilmektedir.

Diğer adları: Pink Tourmaline, Elbaite (karışık renklileri)
Bünyesindeki başlıca mineraller: SODYUM, LİTYUM, ALÜMİNYUM, SİLİSYUM,
BOR, HİDROJEN, OKSİJEN (Na(Li,Al)3Al6(B03)3Si60 ]s(0H )4) + (Eser miktarda) Krom,
Vanadyum, Kalsiyum, Potasyum
Kimyasal grubu: BORO- SİLİKAT
Bağlı olduğu grup: TURMALİN
Kristal sistemi: TRİGONAL
Sertlik derecesi: 7 – 7,5
Özgül ağırlığı: 2,90 – 3,26
Çizgi rengi: SARIMSI KAHVERENGİ
Parlaklığı: CAMSI, REÇİNEMSİ
Işığı geçirgenlik: SAYDAM, YARISAYDAM, OPAK
Kırılma şekli: UNEVEN, KONKOİDAL BENZERİ, KIYMIKSI
Karıştırılabileceği taşlar: YAKUT, GÜL KUVARS, ZİRKON
Sembolize ettiği hususlar: YARATICILIK, SEVGİ VE AŞK, BAĞLILIK, SEVİNÇ VE
MEMNUNİYET, HUZUR, ANLAYIŞ VE ZEKÂ
Özdeşleştiği ay: TEMMUZ, EKİM
Özdeşleştiği çakra: KALP, KÖK (KUYRUKSOKUMU), TEPE (TAÇ)
Çıkarıldığı başlıca ülkeler: Rusya, Avustralya, Kaliforniya, İsveç, Brezilya
İlişkili burçlar:Tüm burç insanları kullanabilir. Ancak BOĞA, YAY, AKREP ve TERAZİ burçlarında daha fazla yarar sağlar.

YARARLARI

Genetik hastalıkların tedavisine yardım eder.Bedensel rahatsızlıklara karşı koruyucudur. Elektromanyetik özellik ile hem pozitif, hem de negatif kutuplara sahiptir. Bu nedenle bedenimizle temas ettiğinde ihtiyacımız olan enerjiyi yoğun şekilde karşılar, olumsuz enerjiden de temizler.Fiziksel ve ruhsal gerginlikleri hafifletir.Fiziksel olarak bedenin elektrokimyasal sistemini dengeler.Korkuları giderir. Kırmızı Rubellit, aşamalı bir şekilde cesaret, mertlik, dayanıklılık, sağlamlık aşılar ve sürekli nitelikte yetenek geliştirir.

Hafızayı kuvvetlendirir. Konsantrasyonu artırır. Alzheimer tedavisinde yararlıdır.Kalbi yeniler, güçlendirir, problemlerinin giderilmesine yardım eder. Kan toplanması nedeniyle meydana gelen dam ar tıkanıklıklarını ve diğer blokajları çözer, açar, eritir.Aşk, sevgi ve dostluk oluşturur. Eşleri sevgiyle birbirine bağlar.Sükûnet ve uyku verir.
Göz ve kas iltihabının giderilmesinde kullanılır.İskelet sistemini güçlendirir. Omurga ile ilgili yaralanmaların tedavisine yardım eder.Üreme organlarını temizler, doğurganlığı harekete geçirir. Rahim hastalıklarının tedavisine yardım eder.Metabolizm anın dengeli çalışmasını sağlar.Eylemsizlikle saldırganlık arasında dengeleyicidir. Tembelliği giderir ve çalışmaya teşvik eder.,

Aurayı yüksek enerjiyle doldurur. Eril ve dişil enerji (Yin ve Yang) dengesi sağlar.Cinsel suiistimallerin duygusal acılarım temizler. Depresyon ve Panik Atak hastalığının tedavisine yardım eder.Merkezi sinir sistemini güçlendirir, harekete geçirir ve düzenler. Böylelikle şiddetli sinir ağrılarını (nevralji) giderir.Yüksek ateşi giderir. îltihabi hastalıklarda yararlıdır. İltihap gidericidir.Timüs bezini sağlıklı / işlevsel tutar.

Bağışıklık sistemini güçlendirir.Akciğerleri sağlıklı tutar / sağlığına kavuşturur, astım ve nefes darlığı gibi hastalıkların tedavisine yardım eder.Kanser tedavisinde yararlıdır.Bağırsak kanseri, kan kanseri,göğüs(meme)kanseri tedavisine yardım eder.Hormonal sistemi düzenler ve dengeler, uyumlu çalışmasını sağlar.Regl döngüsünün düzenli olmasını sağlar.Anoraksiya, Bulimya gibi yeme hastalıklarının tedavisine yardım eder.Amfizem, Disleksi ve Lumbago hastalığının iyileşmesine yardım eder.

 

Takip edilen ,,,,,,,