Rodonit Taşı Özellikleri

Adım, renginden dolayı Yunanca gül anlamına gelen Rhodon kelimesinden almıştır. Kırmızı, pembe, kahverengimsi kırmızı, az bulunur cinsi ise sarı veya gri renklidir. Siyah veya siyahımsı damarlar bünyesine giren Franklinit (ZnFe204) taşıdır.Kristallerine ender olarak rastlandığı için yarı-değerli taş olarak kullanımı da nadirdir. Kıymetli taşlar arasında sayılır.Hidrotermal damarlardaki manganez yataklarında oluşur. Ayrıca manganez içeren Sedimenter kayaların bölgesel metamorfızması sonucu oluşur.

Diğer adları: Rhodonite, PEMBE MERMER, HERMANİT, KURTARICI TAŞ
Bünyesindeki başlıca mineraller: MANGANEZ, SİLİSYUM, OKSİJEN (MnSi03) +
(Eser miktarda) Alüminyum, Magnezyum, Kalsiyum, Demir, Çinko
Kimyasal grubu: SİLİKAT
Kristal sistemi: TRİKLİNİK
Sertlik derecesi: 5,5 – 6,5
Özgül ağırlığı: 3,4 – 3,7
Çizgi rengi: BEYAZ
Parlaklığı: CAMSI
Işığı geçirgenlik: SAYDAM, YARISAYDAM, OPAK
Kırılma şekli: KONKOİDAL – UNEVEN
Karıştırılabileceği taşlar: RODOKROSİT, KALSİT, GALENA
Sembolize ettiği hususlar: NEŞE, KEYİE MEMNUNİYET, AŞK, SEVGİ
Özdeşleştiği sayı: 7
Özdeşleştiği unsur: SU, TOPRAK
Özdeşleştiği çakra: KALP, SOLAR PLEKSUS, KÖK (KUYRUKSOKUMU)
Çıkarıldığı başlıca ülkeler: Rusya, Avustralya, Kaliforniya, İsveç, Brezilya
İlişkili burçlar: Tüm burç insanları kullanabilir. Ancak KOÇ, BOĞA, YENGEÇ, TERAZİ ve AKREP burçlarında daha fazla yarar sağlar.

RODONİT TAŞININ YARARLARI

Bedeni güçlendirir, ruhsallığı artırır. Zihinsel ve duygusal dengeyi korur ve artırır. Bedene fiziksel enerji aktarır ve bu enerjiyi hayat veren enerjiye dönüştürür.Kriz (şok) zam anlarında sükûnet verir ve otokontrol yeteneğini artırır. Stresi giderir, huzur ve sükûnet sağlar.İletişim, uyum, enerji taşıdır. İlişki sorunlarım çözer.Karar verme anlarında denge sağlar, sağlıklı karar vermeye yardımcı olur. Zihinle ilgili karışıklıkları giderir. Dikkat (odaklanma) ve ayrıntılı düşünme gücünü artırır. Sınav öncesi kaygı ve stresi ortadan kaldırır. Öğrenme yeteneğini artırır. Hafızayı geliştirir.Alzheimer ve Demans hastalığının tedavisine yardım eder.Kalbi temizler, güçlendirir ve kan dolaşım sistemini uyarır. Kalp hastalıklarının tedavisinde kullanılır.Gözleri sağlıklı tutar, hastalıklarının tedavisine yardım eder. Işığa karşı hassasiyeti azaltır.Karabasandan korur.Yaraların hızla iyileşmesine yardım eder. Yara izi bırakmadan iltihapları temizler.Çocukların büyüme eksikliklerinin giderilmesinde kullanılır.Doğurganlığı harekete geçirir. Genital bölgeyi sağlıklı tutar. Cinsel iktidarsızlık ve kısırlık tedavisine yardım eder.Kemikleri sağlıklı tutar, gelişmesine yardım eder.

Panik Atak tedavisine yardım eder. Depresyonun giderilmesine yardım eder.Anksiyeteyi (huzursuzluğu, kuşkuları, kuruntuları, endişeleri) dağıtır. İnsandaki pisişik merkezi temizler.Çocukluktan kalan cinsel istismar ve suistimal yaralarını iyileştirir.Boğaz ve gırtlak iltihaplarının tedavisine yardım eder. Boğaz hastalıklarında yararlıdır. Tiroid hastalıklarının tedavisine yardım eder.Böcek ısırmalarında vücudu rahatlatır, zehirlenmeye karşı korur. Böcek ısırmasıyla oluşan kaşıntıyı ortadan kaldırır.Bağışıklık sistemini sağlıklı tutar, güçlendirir, hastalıklarının tedavisine yardım eder.Akciğer sağlığı için yararlıdır. Akciğerlerde oksijeni artırır.Kanser tedavisine yardım eder.Artrit ve diğer eklem hastalıklarını tedavisine yardım eder. Eklem iltihaplarını ve bu nedenle oluşan şişlikleri tedavi eder. Dejeneratif hastalıkların tedavisinde yararlıdır. Bağışıklık sistemini ıslah eder ve güçlendirir. Otoimmün hastalıkların tedavisinde yararlıdır.îşitme duyusu ve kulak hastalıklarının tedavisine yardım eder.Kekemelik gibi konuşma aksaklıklarını düzeltmekte yarar sağlar.Vücudun kendi kendisini iyileştirme yeteneğini harekete geçirir.

Takip edilen ,,,,,,,