Realgar Taşı Nedir

REALGAR (ZIRNIK, ORPİMENT) - Hasan KocabaşAdını, Arapça maden tozu anlamına gelen Rahce’l-gar teriminden alır. Bünyesindeki Arseniğin fazla olması ha­linde rengi parlak veya kirli kırmızı, Sülfü­rün fazla olması halinde rengi kirli sarıdır. Volkaniktir. Kireçtaşı ve Dolomit adı verilen mermer tabakaları arasında bulunur. Yüzde yetmişi zehirli madde olan arsenik, geriye kalanı da sülfürdür. Bu nedenle kimyasallar dışındaki bir amaçla kullanılmamaktadır. Mohawkit taşı da arsenik bileşenli taşlardandır.

 

Bünyesindeki başlıca mineraller: ARSENİK, KÜKÜRT (As4S4 -As2S3)Diğer adlan: ORPİMENT, ZIRNIK

Kimyasal grubu: SÜLFİT, ARSENAT

Kristal sistemi: MONOKLİNİK, PRİZMATİK

Sertlik derecesi: 1,5-2

Özgül ağırlığı: 3,56

Çizgi rengi: PORTAKAL

Parlaklığı: METALİMSİ, REÇİNEMSİ

Işığı geçirgenlik: YARISAYDAM, SAYDAM

Kırılma şekli: MOZAYİK

Özdeşleştiği sayı: 8

Çıkarıldığı başlıca ülkeler: AZERBAYCAN, İRAN, ÇİN, ALMANYA

ÖNEMLİ UYARI:
Kadınların bedendeki kılları dökmek için kullandıkları ZIRNIK adlı toz vardır. Bu toz ya metalik Realgar taşından yahut aynı adlı bitkiden elde edilen arseniktir.

İnternetteki reklamlarına göre mevcut kılları dökmekte, 1 yıl kadar kullanıldığında da artık
kıl çıkmamaktadır. Oysa bitkisel zırnık yavaş yavaş, metalik zırnıksa hızlı bir biçimde bedeni zehirlemekte, deri altı doku hücrelerini öldürerek kıl çıkamaz hale getirmektedir.

YARARLARI

Bedene enerji verdiği, cinsel gücü artırdığı şeklindeki ifadeler, taşın kimyasal yapısını bilmeyenler tarafından söylenmiş dayanaksız şeylerdir.Yararı bulunmamaktadır. Aksine ana maddesi zehirdir. Elle dokunulmaması, yalanmaması, yenilmemesi, tozundan sakınılması gerekir. Yanlışlıkla dokunuldu­ğunda derhal dokunulan yer temiz suyla yıkanmalıdır.

SEBEP OLDUĞU OLUMSUZLUKLAR

Dermatit ve egzama Saç kaybı Tırnak yapısında bozulmalar Böbrek fonksiyonlarında bozulma İdrarda kan görülmesi Kromozom ve hücre hasarları, hücre ölümleri Mesane kanseri riskiKan dolaşımında aksamalar Damar problemleri Vücudun enerji üretim yeteneğinin bozulması Yorgunluk Guatr (Tiroid bezi büyümesi)

SARILIK

Doku hasarları Kalp yetmezliği Kan dolaşım bozukluğu Karaciğer ve dalak hasarı Kas zayıflaması ve krampları Anoreksiya Nevroza, mide bulantısı Baş ağrısı, Vertigo (baş dönmesi) Kaşıntı Hafıza zayıflaması Hissizlik, Uyuşukluk, Şiddetii Halsizlik Refleks zayıflaması Mide ve diğer organlarda iltihaplanmalar Ağız ve boğazda yanma Güçten düşme Boşaltım bozuklukları Deride tümör meydana gelmesi Sinir sistemi bozukluğu Kansızlık Tırnaklarda tipik çizgiler Şiddetli karın ağrıları

Takip edilen ,,,,,,,,,,,