Prehnit Taşı Faydaları

Prehnit, adını taşı keşfeden Hollandalı Albay Von Prehn’den almıştır.Asıl olarak rengi sarımsı yeşildir. Bunun dışında renksiz, gri, sarı, beyaz renklileri de vardır. Narin, gevrek ve kırılgandır. Kınlımı düzensiz, biçimsizdir. Sıra dışı kristal, mıcır kümesi, böbreksi, küre, sarkıt (damlataş), pütürlü tanecikler biçimlerinde oluşabilir.Genellikle üzerinde siyahımsı yeşil renkli Epidot minerali oluşur, bazen de Epidot küçük kristaller halinde Prehnitin bünyesine girer.

Diğer adları: Adelite, Chiltonite
Bünyesindeki başlıca mineraller: KALSİYUM, ALÜMİNYUM, SİLİSYUM, OKSİJEN, HİDROKSİT (Ca2Al2Si30 J2 (OH)) + (Eser miktarda)Titanyum, Demir, Magnezyum,
Sodyum, Potasyum, SU
Kimyasal grubu: SİLİKAT
Bağlı olduğu grup: –
Kristal sistemi: ORTOROMBİK, PİRAMİDAL
Sertlik derecesi: 6,0 – 6,5
Özgül ağırlığı: 2,80 – 2,95
Çizgi rengi: BEYAZ
Parlaklığı: CAMSI, İNCİMSİ
Işığı geçirgenlik: SAYDAM, YARISAYDAM
Kırılma şekli: GEVREK, UNEVEN
Karıştırılabileceği taşlar: YEŞİM, AKUAMARİN, ZÜMRÜT
Sembolize ettiği hususlar: ÖNKOŞULSUZ SEVGİ, GÜÇ, YETENEK, OLUMSUZ
ENERJİDEN KORUNMA, HUZUR
Özdeşleştiği çakra: KALP (Yeşil), SOLAR PLEKSUS (Sarı), ALIN (ÜÇÜNCÜ GÖZ)
Çıkarıldığı başlıca ülkeler: Güney Afrika, ABD, Hindistan, Almanya, Avusturya, Namibya, Kanada, Çin, Avusturalya, Fransa
İlişkili burçlar: Tüm burç insanları kullanabilir. Ancak BOĞA ve TERAZİ burçlarında daha fazla yarar sağlar.

YARARLARI

Fiziksel bedeni güçlendirir. Yeme, içme, uyum a gibi kişisel ihtiyaçların düzenli olmasına yardım eder.Topraklama taşıdır, fazla elektriği boşaltıp stresi giderir, sakinleştirir.İletişim yeteneğini geliştirir.Zihinsel ve duygusal kargaşayı düzene sokar, iç barış sağlar. Hafızayı düzenler, karışıklıklarını giderir. Kaybedilen bir nesneyi ararken, hafıza gücünü artırır.Lenfatik sistemi sağlıklı tutar, hastalıklarının tedavisine yardım eder.Yüksek kan basıncını azaltır ve hipertansiyonu kontrol eder.Anemi ve diğer kan hastalıklarının tedavisine yardım eder.

Kan hücre sayılarını dengeler ve norm al seviyesine getirir. Kalp sağlığı için yararlıdır. Atero skleroz hastalığının tedavisine yardım eder.Dokuları sağlıklı tutar, bağ dokularını onarır.Kuru deriyi yumuşatmak ve yumuşak tutmak için iksir olarak kullanılır.Metabolik faaliyetleri uyarır, düzenler. Besinlerin kapsamlı bir şekilde sindirim ine yardım eder.Mantıksız isteklere karşı “HAYIR” deme gücü verir.Böbrek hastalıkları ve mesane problemleri için kullanılmaktadır. İdrar yolları sağlım destekler, hastalıklarının tedavisine yardım eder.Meridyenleri dengeler. Duygusal bedeni ve Aurayı temizler.Depresyon, umutsuzluk gibi olumsuzlukları gidermek ve enerji titreşimlerini artırmak için çok önemli bir taştır. Kalbe yaşama sevinci verir.

Beyin, sinir sistemi ve tiroid hastalıklarının müştereken tedavisine yardım eder.Timüs bezini sağlıklı tutar, bu suretle bağışıklık sistem inin düzenli çalışmasını sağlar.Göğüs ve akciğer sağlığı için yararlıdır.Tümörlerin, kistlerin, miyomlarm eritilmesine yardım eder.Kanserin yayılmasını önlemekte yararlıdır.Hormonal sistem bezlerini sağlıklı tutar, hastalıklarının tedavisine yardım eder.Vücuttaki yağ tortularını azaltır. Zira yağın metabolizm asını uyarır ve böylece yağla depolanan toksinlerin bedenden atılmasını hızlandırır. Fazla kilolar için,eşzamanlı olarak Karaciğer, Pankreas ve İnce Bağırsak alanlarına birkaç Prehnit yerleştirilmesi tavsiye edilir.Böbreküstü bezlerini (adrenalin sistemi) güçlendirir.Hiperaktif çocuklar için yararlıdır.Safra kesesini sağlıklı tutar, hastalıklarının tedavisine yardım eder.

Takip edilen ,,,,,,,