Peygamber Efendimizin Kullandığı Şifalı Taşlar

Kur’an-ı Kerim, Rahman suresinin 21,22,23 ve 58. ayetlerinde üç çeşit taştan açıkça söz eder: İnci, Mercan ve Yakut.Genellikle süs takısı olarak kullanılan bu üç materyale taş deyip geçeriz. Ama bu doğal taşların faydaları saymakla bitmez. Her biri başka bir derde devadır bu doğaltaşların. Özellikle Peygamberimizin kullandığı taş olarak bilinen akik taşı doğada sıklıkla karşılaşılan ve pek çok çeşidi olan bir taştır. Akik taşı yapısı itibariyle göze hoş gelen ve şifalı bir taştır. 

DOĞAL TAŞ KULLANIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER GERÇEKMİ? EMİTASYONMU?

Aromaterapi Nasıl Uygulanmalı? Aromaterapi, uçucu yağlarla yapılan masaj, koklama, kompres yapma ve banyo uygulamaları ile desteklenen uygulamalardır. Aynı zamanda fitoterapinin de bir koludur. Önleyici Tıp Nedir?Evreni yaratan Rabbımız ve Onun âlemlere rahmet olarak gönderdiği Resulü, fiziksel-ruhsal sağlığımızın korunması için emirler, yasaklar ve tavsiyeler oluşturmuştur. Zeberced Taşı FaydalarıZeberced taşının ilk kaynağı Kızıldeniz’deki Zebercet Adasıdır. İsmini de buradan almıştır. Peridot ve Olivin taşlarının ortak adıdır.Rengi bağlı olduğu Zümrüt familyası gibi yeşil veya yeşilin tonlarındadır. Magmatik kayalarda izole tanesel parçacıklar.

Galen Taşı ÖzellikleriGalen ’’uyum taşı’’ olarak bilinir. Her düzeyde denge getirir; fiziksel, eterik ve ruhsal düzlemlerin arasındaki uyumu sağlar.

 

Çerez Kullanımı