Petalit Taşı’nın Özellikleri

 

Petalit yeniçağın başka bir taşıdır. Bazen Melek Taşı olarak bilinir çünkü devalar âlemiyle bağlantı kurmayı kolaylaştırır. Yüksek ve saf bir titreşimle kozmik farkındalığa kapı açar. Ruhsal arınmaya yardım eder. Meditasyonu ve uyumu geliştiren koruyucu bir taştır. Sizi nedenlerin araştırılacağı ve dönüştürüleceği çok sakin ve çok berrak bir ruhsal boyuta taşır. Ata ve aile iyileştirmesi için özellikle yararlıdır çünkü bozukluğun ortaya çıkmasından önceki bir zamana erişebilir.

Petalit şamanik bir taştır. Ruhsal temas veya vizyon araştırması için güvenli bir ortam sağlar. Süreci harekete geçirir ve enerji verir, aynı zamanda ruhsal aktivite boyunca topraklama yapar.

Bu taş aurayı sakinleştirir, boğaz ve yüksek taç çakraları açarak yüksek ruhsal titreşimlere bağlantı sağlar. Sizi mevcut metafizik yeteneklerinizin

ötesine taşıyarak yüksek ruhsal bilinç düzeylerine götürür ve ruhsal vizyonlar

sırasında gördüklerinizi anlatmanızı kolaylaştırır.

Küçük bir parça Petalit bile iksir olarak çok kuvvetlidir. Negatif karmayı boşaltmak ve auradaki ya da zihinsel bedendeki varlıkları temizlemek

için kullanılabilir. Herkesin kendi yüksek benliğini sürece taşıdığı ve her düzeydeki manipülasyonları nötralize ettiği için bağ kesme işleminde son derece yararlıdır.

Bedende taşındığında vücudun her düzeydeki tüm enerji merkezlerine sürekli enerji verir ve onları harekete geçirir, içinde bulunduğu ortamı iyleştirir ve enerjiyle doldurur.

İYLEŞTİRME Endokrin sistemin ahengini sağlar ve üçlü ısıtıcılı meridyeni harekete geçirir. Bu taş AIDS ve kanser tedavilerinde özellikle faydalıdır. Hücrelere, gözlere, akciğerlere, kas spazmlarına ve bağırsaklara iyi gelir.

KONUM Kolye veya küpe olarak takın veya uygun şekilde, özellikle üçüncü göze yerleştirin.

ÖZEL RENKLER

Genel özelliklerinin yanı sıra farklı renklere ait özellikleri aşağıda sıralanmıştır:

Pembe Petalit kalp meridyenini ve duygusal yükleri temizler. Duygusal bedeni güçlendirir, kaygı ve korkuları uzaklaştırır. Bir şefkat taşı olarak yumuşak bir güç sağlarken esneklik de verir.

Berrak Petalit negatif enerjileri güçsüz kılar. Telkinleri, miyasmaları ve her düzeydeki negatif karmayı temizler.

Takip edilen ,,,,,,,