Peridot Taşı’nın Özellikleri

ÖZELLİKLER

Antikçağlarda Peridot’un kötü ruhları uzak tuttuğuna inanılmıştır. Hâlâ da aura için koruyucu bir taştır.

Bu taş güçlü bir temizleyicidir. Tüm düzeylerdeki toksinleri atar ve nötralize eder, derin ve fiziksel bedenlerle zihni arındırır. Kalp ve karın çakralarını açar, temizler ve harekete geçirir, “eski yükler”den kurtarır. Tüm yükleri, suçluluk duyguları ve takıntıları temizler. Peridot insanlara veya geçmişe asılmanın ters teptiğini öğretir. Kendinizi dış etkilerden nasıl ayıracağınızı ve rehberlik için kendi yüksek enerjilerinize bakmanız gerektiğini de gösterir.

Bu taş negatif kalıpları ve eski titreşimleri ortadan kaldırır ki yeni frekanslara erişilebilsin. Eğer psikolojik çalışma yapıyorsanız Peridot hızla İlerlemeniz için yardımcı olur. Bu önsezili taş kaderinizi ve ruhsal amacınızı anlamanız için size yardımcı olur. Özellikle şifacılar için yararlıdır, Kıskançlık, pişmanlık, kin ve öfkeyi yok eder, stresi azaltır. Saldırgan olmaksızın özgüveni ve hakkını arama becerisini geliştirir. Büyümeyi motive eden Peridot gerekli değişimleri gerçekleştirmeye yardımcı olur, lütufları kendi deneyimlerinizde bulmak için geriye bakmanıza yardım eder ve kendinize karşı bağışlayıcı olmayı öğretir. Bu taş psikolojik netlik ve iyiliği teşvik eder. Ruhsal gerçeğe erişmeyle uyum sağlar ve hayatın döngülerini düzenler.

zihni keskinleştirir ve yeni farkındalık düzeylerine açar. Tembelliği ortadan kıldırarak dikkatinizi bilinçli veya bilinçsiz olarak ihmal ettiğiniz her şeye (çevirir. Peridot’un yardımıyla hatalarınızı itiraf edebilir ve yolunuza (devam edebilirsiniz. Kendi hayatınızın sorumluluğunu almanıza yardımcı olur, özellikle de her şeyin “başkasının suçu” olduğuna inanıyorsanız, peidot’un etkisi zor ilişkilerin gelişmesine büyük katkıda bulunabilir.

İYLEŞTİRME

Peridot’un canlandırıcı etkisi vardır ve dokulara hayat verir. metabolizmayı güçlendirir ve deriye yararlıdır. Kalp, timüs, akciğer, safrakesesi, dalak, bağırsak yolları ve ülserlere yardımcı olur, gözleri güçlendirir. Karnın üstüne yerleştirildiğinde kasılmaları güçlendirip acıyı azaltarak doğuma yardım eder. Enerjisi bipolar rahatsızlıkları dengeler ve

hipokondriyle (hastalık hastalığı, evham) mücadele eder.

KONUM

Boğazın üzerine takın. Uygun şekilde, özellikle deriye temas edecek şekilde karaciğerin üzerine yerleştirin.

Takip edilen ,,,,,,,