Orjinal Kehribar Tesbih Nasıl Anlaşılır?

Kehribar tesbihler yüzlerce yıldan günümüze kadar sıklıkla kullanılan aksesuarlardandır. İnsanların kehribar tesbihleri tercih etmelerinin en önemli sebebi doğal bir şifa kaynağı olduğuna inanmalarından gelmektedir. Kehribar taşı özel bir doğal taştır, kehribar ailesinden gelmekte olan bir ağacın reçinesinden imal edilmektedir. Rengi bu ağacın renginden gelmekte ve dikkat çekici bir renk tonu bulunmaktadır. Aynı zamanda nazarı ve kötü enerjiyi engellendiğine inanılmaktadır.  Aynı zamanda sakinleştirici özelliği de bulunmaktadır.

Orijinal kehribar tesbihleri herkes ayırt etmek ister ve plastiğin kullanımının yaygınlaşması sebebiyle kehribarı taklit etmek oldukça kolay hale gelmiştir. Fakat elbette gerçek kehribar ile sahtesini ayırmanın birkaç yolu bulunmaktadır. Bunlardan biri kehribarı sıcak bir metalle temas ettirdiğiniz zaman ağaç kokusunu duyacak olmanızdır. Eğer sert bir plastik kokusu alırsınız kehribarınız sahtedir. Aynı zamanda kehribar taşı çizilmelere karşı dayanıksızdır. Fakat sahte bir kehribar kolay kolay çizilmeyecektir. Bir diğer yol ise UV ışınıdır. Gerçek kehribar UV ışınları altında farklı renkler sergilerken sahte kehribar mat kalacaktır. Bu yollar zor diyorsanız aseton testi sizin için daha kolay olacaktır. Kehribarın üzerine aseton damlatırsanız birkaç saniye içerisinde aseton buharlaşır fakat sahte kehribar üzerine asetonla temas ederseniz rengini atmaya başlayacaktır.

Orijinal kehribar tespih alırken bu yollara başvurmanız hem kehribarınızı alırken içinizi rahat ettirecek hem de  kehribar taşının tüm olumlu özelliklerinden maksimum fayda sağlamanıza yardımcı olacaktır.

   

Takip edilen ,,,,,,,,,,,,,,