Opal Taş’nın Özellikleri

ÖZELLİKLER

Opal ince bir titreşimi olan hassas bir taştır. Kozmik farkındalığı artırır, psişik ve mistik vizyonlara sebep olur. Orijinallik ve dinamik yaratıcılığı uyararak kişinin gerçek benliğine erişmesini ve onu ifade etmesini sağlar. Emici ve yansıtıcıdır. Duygu ve düşünceleri alır, büyütür ve kaynaklarına geri döndürür. Karmik bir taştır, dışarı ne veriyorsanız onun size geri döneceğini öğretir. Opal, uygun biçimde programlandığında sizi fark edilmez veya görünmez kılan koruyucu bir taştır. Tehlikeli yerlere girdiğinizde ve gizliliğin gerektiği şamanik çalışmalarda kullanılabilir.

Psikolojik olarak kişisel özellikleri güçlendirir ve karakter özelliklerinizi dönüşüm için yüzeye çıkarır. Özdeğeri artırarak potansiyelinizi fark etmenizi sağlar. Zihinsel olarak hafiflik ve doğallık getirir. Sanata ilgi duymanız için teşvik eder.

Aşk ve tutku, arzu ve erotizmle özdeşleşmiştir. Duygusal durumları yoğunlaştırıp sınırları kaldıran baştan çıkarıcı bir taştır. Duygusal dengeleyici gibi hareket edebilir ancak bu taş enerjiyi dağıtabilir ve kullanıcının Opal’i inceleme veya duyguları kışkırtmak için kullanmadan ya da bütünleşmeye yardımcı olmak için diğer taşları hazır bulundurmadan önce çok iyi odaklanması gerekir. Opal size geçmişte, özellikle başka hayatlarda duygusal durumunuzun nasıl olduğunu gösterir ve hissettikleriniz hakkında sorumluluk almayı öğretir. Olumlu duyguları dışarı vurmayı teşvik eder. Opal takmanın sadakat, bağlılık duygusu ve kendiliğindenlik getirdiğine inanılır ancak kişide bir eğilim varsa döneklik kapasitesini de artırır. Toprağın enerji alanını iyileştirmek için kullanılabilir, tükenenleri yerine koyar ve kafeslere enerji verip dengeler.

İYİLEŞTİRME

Opal yaşama iradesini güçlendirir. Parkinson hastalığını,

enfeksiyonları, hummaları tedavi eder ve hafızayı güçlendirir. Kanı ve böbrekleri temizler, insülini düzenler, doğuma yardımcıdır ve menstrual dönem öncesindeki rahatsızlıklara iyi gelir (koyu renkler kullanın). Bu taş, özellikle iksir olarak kullanıldığında gözlere faydalıdır.

KONUM

Uygun şekilde yerleştirin, özellikle kalp ve karın üzerine. Küçük parmağınıza takın.

ÖZEL ŞEKİLLER VE RENKLER

Genel özelliklerinin yanı sıra farklı biçim ve renklere ait özellikleri aşağıda sıralanmıştır:

Siyah-Kahve-Gri Opal sakral çakrayla ve üreme organlarıyla uyumludur. Duygusal nedenlerden doğan cinsel gerilimi boşaltmak ve yeni açığa çıkan duygulan işleyip bütünleştirmekte özellikle yararlıdır.

Mavi Opal ruhsal amaçla yeniden hizalama yapan duygusal bir yatıştırıcıdır. Boğaz çakrasıyla uyumludur ve iletişimi, özellikle de güven eksikliği yüzünden bastırılmış olan iletişimi geliştirir. Geçmiş hayat deneyimleri veya yaraları bugünkü hayatı etkiliyorsa yararlıdır çünkü bunlar, eterik planlar aracılığıyla tedavi edilebilir.

Kiraz Kırmızısı Opal kök ve sakral çakraları temizlemeye ve harekete geçirmeye yarar. Odaklanma hissi verir. Ruhsal düzeyde durugörüyü ve gaipten haber almayı kolaylaştırır. Tıkanmış ve açılmamış üçüncü gözden kaynaklanan baş ağrılarını geçirmek için özellikle faydalıdır. Doku yenilenmesini destekler, kan rahatsızlıklarını, kas gerilimini ve omurga bozukluklarını iyileştirir, menopoz belirtilerini hafifletir.

Krizopal (Mavi-Yeşil) yeni izlenimlere açar, başkalarına açık olmanız için teşvik eder. Dünyayı yeni bir açıdan gözlemlemenize yardımcı olur. Ruh durumunu iyileştiren bir taş olarak kişiyi genellikle ağlama ve duyguları serbest bırakma yoluyla duygusal yüklerden kurtarır. Karaciğeri toksinlerden arındırır ve yeniler, kalp ve göğüsteki sıkışıklık hissini rahatlatır.

Ateş Opali (Turuncu-Kırmızı) kişisel gücü artırır, iç ateşini canlandırır Ve tehlikeye karşı koruyucudur. Umudun sembolüdür, iş hayatı için mükemmeldir ve enerjiyi artırır. Bu taş değişim ve ilerlemeyi Haksızlık ve adaletsizlik durumlarında kullanılan Ateş Opa Sonuçta ortaya çıkan duygusal çalkantılar süresince destek verir, duygu ve düşünceleri üç katına çıkaracak kadar büyüttüğüne ve derinlerdeki köklenmiş kederli duyguları da geçmiş hayatlardan kaynaklansalar bile açığa çıkarabildiğine inanılır. Geçmişten sıyrıl    maya yardımcı olan harika birtaştırancak bastırılmış duygular birdenbire ortaya çıktığında patlayıcı olabilir.

Ateş Opali karın, alt sırt ve üçlü ısıtıcı meridyenle uyumludur.

Bağırsakları ve böbrekleri ısıtır, böbreküstü bezlerini dengeleyip sönmesini engeller ve cinsel organları uyarır. Yeniden canlandırma ve ısıtma için harika birtaştır.

Yeşil Opal duygusal iyileşmeyi teşvik eden ve ilişkilere yardımcı olan bir temizleme ve canlandırma taşıdır. Bilgileri süzme ve zihni yeniden yönlendirme yeteneğiyle günlük hayata anlam katar ve ruhsal bir perspektif getirir. iyileştirmede ise bağışıklık sistemini güçlendirir ve soğuk algınlığıyla nezleyi hafifletir.

Hiyalit (Su Opali) kristal küreyle geleceği görmek için harika bir

Taştır. Suya dayanan derinlikleri ruhsal âlemlerle bağlantı kurmayı

Teşvif eder. Ruh durumunu dengeler, kök çakraları taç çakraya bağlar,

medidatif deneyimleri geliştirir. Beden dışına çıkanlara yardım eder.

bedenin ruh için geçici bir gereç olduğunu öğretir.

hızlanlandırır

 

Takip edilen ,,,,,,,