Oniks Taşı Faydaları

Gerçekte gri ve siyah karışımı renktedir. Açık renkli bantları vardır. Bu nedenle ismi, el parmağının tırnağı anlamına gelen kelimeden türetilmiştir.Mermer haline gelenleri, kahve, yeşil,beyaz karışımı renktedir.Koyu siyah, mavi, yeşil renklileri boyanarak elde edilir. Örneğin mat gri durumdaki Oniks taşı kaynayan bal veya şekerli suya atılır, bal veya şeker taşa yedirilir, daha sonra ateşte ısıtılır, şeker veya bal karbonlaşır, böylece kahverengimsi siyah görünümlü Siyah Oniks elde edilmiş olur.

Diğer adları: AYRILIK TAŞI (Bağımsızlığı teşvik ettiğinden)
Bünyesindeki başlıca mineraller: SİLİSYUM, OKSİJEN (Si02) + (Eser miktarda)Demir, Manganez
Kimyasal grubu: SİLİKAT
Bağlı olduğu grup: KUVARS, KALSEDON, AKİK
Kristal sistemi: MİKROKRİSTALİN, TRİGONAL
Sertlik derecesi: 6,5 – 7
Özgül ağırlığı: 2,57 – 2,65
Çizgi rengi: BEYAZ
Parlaklığı: CAMSI
Işığı geçirgenlik: OPAK
Kırılma şekli: KONKOİDAL, UNEVEN, KIYMIKSI
Karıştırılabileceği taşlar: OBSİDYEN, HEMATİT, AKİK
Özdeşleştiği ay: ŞUBAT, TEMMUZ, ARALIK
Özdeşleştiği unsur: TOPRAK, ATEŞ
Özdeşleştiği gezegen: MARS, SATÜRN, DÜNYA
Özdeşleştiği çakra: KÖK (KUYRUKSOKUMU)
Çıkarıldığı başlıca ülkeler: ÇİN, İTALYA, MADAGASKAR, MEKSİKA, MISIR, ALMANYA, HİNDİSTAN
İlişkili burçlar: Tüm burç insanları kullanabilir. Ancak KOÇ, İKİZLER, ASLAN, AKREP, YAY, OĞLAK ve KOVA burçlarında daha fazla yarar sağlar.

YARARLARI

İyi bir topraklama taşıdır. Toprağın enerjisini bedene, bedendeki fazla elektriği toprağa aktarır. Stresi giderir.
İletişim ve toplum içinde uyum sağlar.Yaydığı enerji takan kişiyi düşmanlara karşı güçlü ve korkutucu gösterir.
Zihin bulanıklığını giderir, yoğunlaşma (odaklanma) eksikliğini ortadan kaldırır, kişinin doğru karar vermesine yardımcı olur. Hafızayı korur.Kalp sıkıntılarını hafifletir. Kan hastalıklarının tedavisinde kullanılabilir.

Kadın erkek ilişkilerini dengeler, karşı cinsler arasında sağlıklı iletişim sağlar,evliler arasında hoşnutluk oluşturur. Sadakat duygusunu artırır. Ayrılmak isteyip de ayrılamayanlar için yardımcıdır.Glokom (göz tansiyonu) tedavisine yardım eder. Görme yeteneğini keskinleştirir.Yaraları iyileşmesini hızlandırır. Yumuşak doku hastalıklarının tedavisine yardım eder.Deri hastalıklarına, özellikle mantar iltihaplarına, iltihaplı şişliklere, iltihaplı yaralara, güneş yanığına karşı yararlıdır. Su ile ıslatarak deriye masaj yapılmalıdır.

Aşırı cinsel istekleri azaltır ve dengeler. Rahim ve yumurtalık hastalıklarının tedavisine yardım eder.Kemik iliklerini güçlendirir. Kemik iliği hastalıklarının tedavisine yardım eder. Kemik sağlığı için yararlıdır.Sorumluluk duygusunu artırır. Disiplin sağlayıcıdır.Gelecekte ne olacağım” kaygısını azaltır. Anksiyete için yararlıdır.

Sinirleri veya heyecan merkezini yatıştırır. Aşırı yoğun duygulanmaları (üzüntüleri), stres oluşturan anıları ve diğer olumsuzlukları zayıflatır, böylece kalbe ferahlık verir. Sakinleştirir.Takıntı hastalığı (OKB) tedavisinde kullanılır.
Toplum içinde rahat olmayı (Sosyalite) sağlar. Eski zamandan kalma duygusal yaralan ve geçmiş zaman sorunlarının etkilerini iyileştirir. Asabiyeti azaltır.Panik halini hafifletir.Epilepsi tedavisine yardım eder.

Kişiyi bağımlılıktan kurtarır. Kendisine zarar veren veya hoşlanmadığı tüm olaylarla veya kişilerle bağlantıyı kesmeye yardım eder.Multipl Miyeloma hastalığının tedavisine yardım eder. Kan hastalıklarının tedavisinde kullanılabilir.Alerjik hastalıklara karşı yararlıdır.Sinüslerin temizlenmesine, sinüzitin tedavisine yardım eder.Obezite tedavisinde yararlı olabilir.Kronik yorgunluğu giderir. Enerjiyle doldurur ve enerji kaybını önler.Ayak hastalıklarının tedavisine yardım eder. Bacakları güçlendirir.

Takip edilen ,,,,,,,