Oltu Taşı Özellikleri

Oltu Taşı Nedir, Nasıl Oluşur? Oltu Taşının Özellikleri, Anlamı Ve  Faydaları Nelerdir? - En Son Haberler - MilliyetRENK Siyah
GÖRÜNÜM Kömür benzeri, genellikle cilalanmış ve küçük
NADİRLİK Kolay bulunur
KAYNAK Dünyanın her yeri, özellikle Birleşik Devletler

ÖZELLİKLER Oltu Taşı genellikle fosilleşmiş tahtadan oluşur ama görüntüsü kömüre benzer. Taş devri döneminden beri tılsım olarak kullanılmaktadır. Negatif enerjiyi çeker ve mantıksız korkuları yok eder. Boyna takıldığında koruma taşıdır. Şiddete, hastalıklara karşı ve ruhsal yolculuklarda koruma sağlar. Eski çağlarda “karanlığın varlıklarından korunmak için kullanılmıştır.

Bu taşın çekiciliğine kapılanların, dünyada cisimleşme konusunda uzun bir deneyimleri olan “eski ruhlar” olduğuna inanılır.

Oltu Taşı ayrıca psişik deneyimlere açılmak ve ruhsal aydınlanma yolculuğuna yardım etmesi için de kullanılır.

Geleneksel olarak bu taştan yapılmış takıların, takanın bedeninin bir parçası olduğuna inanılır. Bu da miras kalmış veya satın alınmış Oltu Taşı takıların özel bir itinayla temizlenmesi gerektiğine işaret eder.

Şifa için kullanılan Oltu Taşı her uygulamadan sonra derinlemesine temizlenmelidir.

Bu taşın finansı dengelediği ve şirketleri koruduğu söylenir. Kasada veya evin ya da şirketin zenginlik köşesinde (en uzak sol arka köşe) saklanabilir.

Psikolojik olarak Oltu Taşı hayatın kontrolünü almayı destekler. Ruh hali değişimlerini dengeler ve depresyonu yok eder, istikrar ve denge getirir.

Oltu Taşı kök çakrayı temizler ve kundalini gücünün yükselmesini sağlar. Göğse konulduğunda kundalini gücünü taç çakraya doğru yönlendirir.

İYİLEŞTİRME Oltu Taşı migrene, epilepsiye ve soğuk algınlıklarına iyi gelir. Bezelerdeki ve lenflerdeki şişkinlikleri geçirir, mide ağrısını iyileştirir. Geleneksel olarak kadınların menstrual sancıları için de kullanılmıştır.

KONUM Herhangi bir yer. Takı olarak gümüş içine yerleştirilebilir.

Takip edilen ,,,,,,,,,,,,