Obsidyen Taşı Özellikleri

Volkanik lavların suyla karşılaşıp aşırı hızlı bir şekilde donmasıyla oluşan doğal bir camdır. Keskin, kolay işlenebilir
ve kırılgan yapıdadır.Herkes tarafından bilinen rengi siyahtır. Kahverengi, altın sarısı, gri (külrengi), kırmızı, mavi ve yeşili de bulunur.Bazıları ise bunların karışımı renklerde birbiri içine girmiş gökkuşağı benzeri halkalardan oluşur.
Antik çağlardan itibaren Obsidyen taşı cilalanarak yapılan aynalarda doğaüstü ruhsal güç olduğuna inanılmıştır.

Diğer adları: Volkanik Silika Camı, Apaçinin Gözyaşları veya KARA KADİFE (Siyah / BARIŞ TAŞI), Mahogany veya Akaju Obsidian (Kırmızı, Kırmızı – siyah karışımı),
SnowflakeObsidian (Kartanesi Obsidyen, SAFLIK TAŞI, grimsi siyah üzerinde Kartanesi benzeri beyaz lekeler)
Bünyesindeki başlıca mineraller: SİLİSYUM, OKSİJEN, SU, DEMİR (Si02 + H20 +
Fe20 3) + (Eser miktarda) Magnezyum
Kimyasal grubu: SİLİKAT
Bağlı olduğu grup: –
Kristal sistemi: AMORF
Sertlik derecesi: 5 – 5,5
Özgül ağırlığı: 2,60
Çizgi rengi: BEYAZ
Parlaklığı: CAMSI
Işığı geçirgenlik: YARISAYDAM, OPAK
Kırılma şekli: KONKOİDAL
Kanştırılabileceği taşlar: ONİKS, HEMATİT
Özdeşleştiği hayvan: TAVUSKUŞU
Özdeşleştiği unsur: ATEŞ
Özdeşleştiği çakra: KÖK (KUYRUKSOKUMU
Çıkarıldığı başlıca ülkeler: İtalya, Meksika, İskoçya, USA, Türkiye
İlişkili burçlar: Tüm burç insanları kullanabilir. Ancak İKİZLER, YAY, KOVA (TÜMÜ),
AKREP (SİYAH), BAŞAK VE OĞLAK (KAR TANESİ) burçlarında daha fazla yarar sağlar.

OBSİDYEN TAŞININ YARARLARI

Fiziksel dayanıklılık verir. Hastalık tedavilerinin temel taşlarındandır. Erkeksi (güçlü) bir enerji verir. Bu nedenle çalışma arzusu taşım ayanların kullanmasında yarar vardır. İyi bir topraklama taşıdır. Toprağın enerjisini bedene, bedendeki fazla elektriği toprağa aktarır.Bulunduğu bölgedeki ve bu bölgenin çevresindeki negatif enerjiyi temizler ve yok eder. Bunun gibi öfke, kıskançlık, hırs, kızgınlık gibi duygusal tepkileri tem izler. Bunun için ev, ofis veya yaşanılan diğer mekânlara Obsidyen yerleştirilebilir.Negatif enerjiyi pozitif hale getirir.Akıl ve mantık gücünü artırır, akıl karışıklıklarını temizler.Analitik yetenekleri artırır. Kararsızlık anlarında, karar vermenin zor olduğu zamanlarda karar üretmemize yardım eder.Kan dolaşım sistemini sağlıklı tutar.Damarları sağlıklı tutar, hastalıklarının tedavisine yardım eder. Genel olarak damarların, özellikle de toplardamarların sağlıklı kalmasına yardım eder.Geleceği okumaya yarayan rüyalar görmeyi sağlar. Yatarken yastığın altına konulması rüya görmeyi artırır, bilinçaltını rüyaya açar ve görülenleri uyanıkken bilince aktarır.Kasların sağlıklı kalmasını sağlar. Kas kramplarım hafifletir.Ağrı taşı olarak bilinir. Kas ve eklem ağrılarının tedavisinde etkilidir.Deri hastalıklarının giderilmesine yardım eder. Deri kırışıklıkları ortadan kaldırmak, deriyi pürüzsüz hale getirmek için kullanılmaktadır.Rahim hastalıklarının iyileştirilmesine yardım eder.

Karın bölgesinde gaz, asit gibi sebeplerle oluşan basıncı giderir.Çevreye güçlü bir enerji yayarak, çevredeki kötü niyetli insan ve hayvanların takınan kişiden çekinmesine sebep olur.El ve ayak tırnaklarını sağlıklı tutar.İskelet sistemini sağlıklı tutar, hastalıklarının tedavisine yardım eder. Omurga başta olmak üzere kemik hasarlarının onarım da taş biraz ısıtılarak bölgeye masaj yapılır.Pisişik saldırıları engeller, temizler. Duygusal tıkanıklıkları ve geçmişte meydana gelen duygusal darbelerin etkisini temizler. Depresyona ve karamsarlığa iyi gelir. Kaygıyı azaltır. İntihar eğilimini ortadan kaldırır.Diş etlerinin sağlıklı kalmasını sağlar, hastalanmışsa tedavisine yardım eder.Bağışıklık sistemini ve dolayısıyla bedeni güçlendirir.Bedeni bakteri ve virüslerin oluşturduğu iltihaplardan ve diğer toksinlerden temizler.Grip hastalığını iyileştirir.Alerji giderim ine yardım eder.Menopozun etkilerini hafifletir.Kulakları sağlıklı tutar, işitme sorunlarının giderilmesine yardım eder.Ekstremiteyi (kolları ve bacakları) sıcak tutar. Temas halinde elleri ve ayakları ısıtır.

 

Takip edilen ,,,,,