Muskovit Taşı’nın Özellikleri

ÖZELLİKLER

Muskovit mikanın en bilinen biçimidir. Devalar âlemiyle güçlü temasları olan mistik bir taştır, yüksek benlik farkındalığını harekete geçirir. Kristal küreyle geleceği görmede kullanılan bu önsezili taş en yüksek ruhsal âlemlerle bağlantı kurar. Muskovit kalp çakrasını uyarır, astral yolculukları kolaylaştırır ve sezgilerle psişik vizyonu açar.

Muskovit’in insanlığın kusurlarını fark etme yeteneği vardır ve aynı zamanda koşulsuz sevgiyle kabullenmeyi teşvik eder. Geçmişe ayna tutan ve öngörülerinizi -kendinizin fark etmediğiniz ve bu nedenle “orada bir yerde” olduğunu sandığınız özelliklerinizi-fark etmenizi sağlayan yansıtıcı bir taştır. Başkalarında sevmediğiniz yanların aslında kendinizde kabullenemediğiniz özellikler olduğunu anlamanıza yardım eder. Daha sonra bu niteliklerle bütünleşmenizi ve dönüşmenizi sağlar.

Muskovit ayrıca dünyanın gerilimini nazikçe ve güvenli biçimde boşalttığı için deprem alanlarını kafeslemek için kullanılmıştır. Aynı zamanda fiziksel bedendeki gerilimi de boşaltır ve derin bedenleri ve meridyenleri fiziksel bedenle hizalayarak denge sağlar.

Psikolojik olarak emniyetsizlik, kendinden şüphe hislerini ve sakarlığı yok eder. Dispraksiden (hareket planlama bozukluğu) ve sağ-sol karışıklığından muzdarip olanlar için yararlıdır. Öfkeyi ve asabiyet kaynaklı stresi yok ederek varlığın tüm düzeylerine esneklik getirir. Geleceğe neşe içinde ve geçmişe de öğrenilen tüm derslerin kıymetini bilerek bakmanıza yardım eder. Kendinizi başkalarının gördüğü gibi görmenizi sağlayarak dış dünyaya sunduğunuz imajı değiştirmenize yardımcı olur. Acı veren duyguları araştırmanıza yardım eder.

Zihinsel olarak sorun çözmeye yardımcı olur ve hızlı düşünmeyi teşvik eder. Düşünce ve duyguların net biçimde ifadesini kolaylaştırır. Fiziksel olarak görünümünüzü düzeltir. Saça parlaklık ve gözlere ışıltı verir. Bedenin kendisine en uygun ağırlığa ulaşmasını sağlar.

İYİLEŞTİRME

Muskovit kan şekerini kontrol eder, pankreas salgılarını dengeler, dehidrasyonu hafifletir ve diyetteyken acıkmayı önler. Böbrekleri düzenler. Uykusuzluğu ve alerjileri giderir, rahatsızlıklardan veya üzüntülerden kaynaklanan hastalıkların tümünü tedavi eder.

KONUM

Taşıyın veya tutun. Deri üzerine değdirerek gezdirin.

ÖZEL RENKLER

Genel özelliklerinin yanı sıra farklı renklere ait özellikleri aşağıda verilmiştir:

Pembe Muskovit devalar âlemiyle temas kurmada en etkili renktir.

Violet Muscovite yüksek taç çakraları açar ve farkındalığı çok ince bir titreşime yükseltir.

 

Takip edilen ,,,,,,,