Moldavit Taşı Özellikleri

ÖZELLİKLER

Moldavit yeniçağın taşlarından bir diğeridir. Kaynağının dünya dışından geldiğine inanılan bir tür Tektit’tir. Devasa bir meteorun (iünyaya çarpmasıyla oluşmuştur. Çarpışmanın ısısıyla çevredeki kayalar dönüşüme uğramış ve parçalanarak geniş bir alana dağılmıştır. Bu nedenle dünya dışı enerjilerin toprak anayla bir karışımıdır. Nadir bulunan bir taştır. Günümüzde Moldau Nehri’nin kıyılarından çıkmaktadır ve dünyanın başka bir yerinde olma ihtimali çok azdır. Bu taş bir süre sonra tükenecektir.

Moldavit, Taş Devri’nden beri şans ve bereket getirmesi için bir tılsım, muska olarak kullanılmıştır. Çoğu insan bu taşın dünyanın geçiş dönemine ve iyileşmesine yardımcı olmak için geldiğine ve artık enerjilerini akıllıca kullanmanın vaktinin geldiğine inanmaktadır. Moldavit diğer taşları en yüksek titreşim düzeylerine çıkartarak onların etkilerini de genişletebilir.

Moldavit yüksek benliğinizle ve dünya dışı varlıklarla iletişime geçmenizi sağlar. Bu taşın, sizi Göğe Yükselen Efendiler ve kozmik elçilerle iletişime geçirecek kendine ait kozmik bir ruhötesi vardır. Taşı ışığa doğru tutarak bakarsanız bilincinizde kayma yaratır. Sizi yüksek ruhsal boyutlara taşır ve göğe yükselme işlemini kolaylaştırır. Topraklanması gerekir, yoksa gerçekle ilişkinizi kaybetmenize ve köksüz kalmanıza neden olur. Moldavit’le yaşadığınız spiritüel deneyimler sonrasında bir çift Boji Taşı’nı elinizde tutarak topraklanabilirsiniz ve berrak Kuvars enerjileri de bu taşın etkilerini dengeler.

Moldavit son dereceyüksektitreşimli birtaştır, çakraları açar, engellerden temizler ve hizalar. Kutsal planlarla bütünleşir ve ruhsal büyümeyi hızlandırır. Taç çakrayı yansıtarak yüksek ruhsal rehberliğe açar. Boğaza konduğunda gezegenler arası mesajları, özellikle de dünyanın ekolojik durumu ve iyileştirme ihtiyacıyla ilgili olanları alır.

Bu, zamanın ötesine geçebilen birtaştır. Üçüncü göze yerleştirildiğinde geçmişe veya geleceğe gidebilmenizi sağlar. Eğer uygunsa başka hayatlara yolculuk yapabilmenizi kolaylaştırır. Bir hayatı yeniden yaşamak için geçmişe gitmek, ruhsal bilgelik kazanma beklentisi veya amaca erişmek için cisimleşme öncesi duruma yolculuk yapmak yerine Moldavit size gelecekteki potansiyelleri gösterir. Bu taşın etkisi altında bu hayattaki hareketlerinizin sonuçlarını görmek veya gelecekteki yıkımları önlemek üzere bu hayatta ne yapmanız gerektiğini öğrenmek için gelecek bir hayata gidebilirsiniz.

Moldavit, dünyada cisimleşmiş olmayı güç bulan ve acı çekmekle derin duygulara uyum sağlayamayan hassas kişiler için yararlı bir taştır. Bu tür pek çok insan dünyanın yeni titreşimlere geçişi sırasında yardımcı olmak için gelmiş yıldız çocuklardır. Onlar dünyanın ağır enerjilerine alışık değildir ve ruhsal bedenlerini fiziksel olanla bütünleştirmekte zorluk çeker ve topraklanmaya ihtiyaç duyarlar. Moldavit bu işlem için Hematit ve Dumanlı Kuvars gibi topraklama taşlarıyla birlikte kullanılır. Kalbe yerleştirilen Moldavit kökeni dünya olmayan kişilerin “sıla özlemlerini” hafifletir. Kristalin yapısında olmadığından sizi sınırlarınızın ötesine götürür. Psikolojik olarak, para ve gelecek kaygıları gibi dünyaya ait, maddesel kavramlardan kopmaya yardımcı olur. Moldavit cisimleşme nedenlerini gözden geçirmenizi ve ruhsal amacınızla, onu dünyevi yaşamla bütünleştirerek temas kurmanızı sağlar. Empati ve şefkat gibi nitelikleri destekler.

 

Zihinsel bir düzeyde, gelenekselin dışında ve ilham vericidir; beklenmeyen çözümler öne sürer. Gizli anıları canlandırabilir ve zekâ aracılığıyla ruhsal bilgiye erişim sağlar. Sabit fikirler ve arkaik inanç sistemlerinden kurtarır, hipnotik komutları nötralize eder.

Moldavit’i elde tutmak bedenden güçlü metafizik etkileri olan büyük bir enerjinin çıkmasını tetikler. Akaşi Kayıtları’ndan, sonrasında işlemden geçmesi ve bilinçli hale getirilmesi gereken hafif bedenden bilgi “indirir”. Bu işlem biraz zaman alabilir ama ruhsal büyümeyi ve kişisel titreşimlerin yükselmesini hızlandırır.

İYİLEŞTİRME

Moldavit bireysel rahatsızlıkları iyileştirmekten çok kişinin, bu rahatsızlıkların nedenlerinin ve kaynağının farkına varmasını sağlar; serbest bırakma ve iyileştirmeyi destekler. Ayrıca hastalığın içinde saklı ihsanı da dikkatinize sunar. Moldavit teşhis için bir gereç olarak da kullanılabilir. Taşın koyu yeşil rengini sevmeyenler genellikle duygulardan tiksinir ve koşulsuz sevgiyle bütünselliği yaşamaya ihtiyaçları vardır. Ayrıca yüzeye çıkarılması ve iyileştirilmesi gereken gizli duygusal travmaları da olabilir ki bunun için başka taşlar da gerekecektir.

KONUM

Alna, boğaza veya başa yerleştirin. Not: Moldavit hassas bir taştır ve yüzeyini çizebileceği için tuzla tem izlen memelidir.

 

Takip edilen ,,,,,,,