Moldavit Taşı Faydaları

Moldavit Taşının Özellikleri ve FaydalarıMoldavit, adını ilk bulunduğu Çek Cumhuriyetinin MoldauRiver bölgesinden alır. Bu bölge, saydam ve yeşil Moldavit taşı için eşsiz bir kaynak olarak bilinir. Yaklaşık on beş milyon yıl önce dev gibi bir meteorun atmosferi aşarak bu bölgeye çarpması sonucu oluşmuştur.Sanki karıştırıldığı için içerisinde kabarcıklar oluşmuş bal görünümündedir. Kabarcıklar, gaz ve demir-nikel küreciklerden oluşmuştur. Doğal bir camdır. Atmosferden geçerken sürtünme sonucu yandığından bazı yerlerinin rengi siyahımsı yeşildir.

Diğer adları: Moldavite, Yeşil Tektit, Sahte Krizolit
Bünyesindeki başlıca mineraller: KALSİYUM, SİLİSYUM, OKSİJEN, POTASYUM,
ALÜMİNYUM (SiO,) + (Eser miktarda) Demir, Nikel, Magnezyum…
Kimyasal grubu: SİLİKAT
Bağlı olduğu grup: TEKTİT
Kristal sistemi: AMORF
Sertlik derecesi: 5 – 6
Özgül ağırlığı: 2,50
Çizgi rengi: BEYAZ
Parlaklığı: CAMSI
Işığı geçirgenlik: SAYDAM, YARISAYDAM
Kırılma şekli: KONKOİDAL
Sembolize ettiği hususlar: RUHSAL GELİŞİM, EVRENSEL ENERJİ
Özdeşleştiği ay: KASIM
Özdeşleştiği gezegen: YILDIZLAR
Özdeşleştiği çakra: ÜÇÜNCÜ GÖZ (ALIN), KALP, TÜM ÇAKRALAR ARASI DENGE
Çıkarıldığı başlıca ülkeler: Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Almanya
İlişkili burçlar: Tüm burç insanları kullanabilir.

YARARLARI

Yeni bir hayat taşıdır. Ruhsal büyüm e ve gelişmeyi sağlamak için kullanılmaktadır. Birbirine taban tabana zıt duyguları, duygusallıkla maddi gerçeklikleri ve insanlar arasındaki ilişkiyi uyumlu hale getirir ve doğru düzlemde birleştirir.Duygularla zihinsel akıl arasında denge sağlar.Anksiyeteyi (kuruntu, kuşku, korku…) azaltır. Güven duygusunu artırır.Akrabalık ilişkileri başta olmak üzere ilişkileri düzene sokar.

Meslek hayatında kişiyi yenilediği ve profesyonelleştirdiği deneyimlenmiştir.Enerji titreşimleri son derece güçlü bir taştır. Tüm çakraların dengelenmesine ve olumsuz enerjinin olumlu enerjiye dönüşmesine yardım eder. Güçlü bir sağlık terapi taşı olarak kabul edilmektedir.Şefkatli, merhametli ve sevecen olmaya teşvik eder. Engin bir ruhsallık sağlaması, hafızayı gereksiz şeylerden boşaltması ve fiziksel bedeni güçlendirmesi ile tanınmıştır.

Topraklama (bedende biriken gereksiz elektriğin toprağa aktarılması) taşı olarak kullanılır.Bedenin ve kalbin düzene sokulmasına yardımcıdır. Kalbi korur.Yastık altına konulduğunda güzel rüya görme enerjisi yayar.
Tiryakiliklerden vazgeçmeye yardım eder.

 

Takip edilen ,,,,,,,