Melek Taşı Faydaları

MELEK TAŞI (ANJELİT)

RENK Mavi ve beyaz, bazen kırmızı benekli
GÖRÜNÜM Sıklıkla kanat şeklinde damarlı ve opak, irice bir taş
NADİRLİK Kolay bulunur.
KAYNAK Britanya, Mısır, Almanya, Meksika, Peru, Polonya, Libya

ÖZELLİKLER Melek Taşı, yeniçağın “farkındalık taşlarından biridir. Barışı ve kardeşliği simgeler. Adından da anlaşılacağı gibi, Devalar Âlemi ile bilinçli teması kolaylaştırır. Telepatik iletişimi geliştirir ve gündelik gerçeklikle bağı koparmadan beden dışı yolculuklar yapmaya olanak tanır.

Şifacılar İçin güçlü bir taştır çünkü uyumu derinleştirir ve algıyı yüksel tir. Özellikle iksir olarak alındığında bedenin veya çevrenin korunmasın, sağlar.

Melek Taşı milyonlarca yıl boyunca basınç altında kalmış Selestin den  meydana gelmiştir ve bu taşla pek çok ortak özelliği paylaşır.

Psikolojik olarak, her halükârda gerçeği konuşmanıza yardım eder Daha şefkatli ve özellikle de değiştirilemeyecek şeyler için daha kabullenici olmanıza yardımcıdır. Psikolojik acıları giderir ve zulme karşı koyar. Zihinsel olarak, eski zamanlarda astrolojik bilgiyi geliştirmek ve matematiği daha derinden anlayabilmek için kullanılırdı. Ayrıca zihinler arasında telepatik teması kolaylaştırır.

Ruhsal olarak şefkatle doludur. Acı ve düzensizlikleri bütünlük ve şifaya dönüştürerek ruhsal aydınlanmanın yolunu açar. Derin bir barış ve huzur hissi yaratır. Evrensel bilgiyle bağlantı kurmaya yardım eder ve farkındalığı artırır. Melek Taşı yeniden doğuş sürecini kolaylaştırır, iyileşmeyi teşvik eder ve psişik kanalları açar.

İYİLEŞTİRME Ayaklara uygulandığında meridyenlerin ve enerji patikalarının engellerini kaldırır. İltihapları gidererek, tiroit ve paratiroidi dengeleyerek boğazla uyum sağlar. Bu yatıştırıcı taş dokuları ve kan damarlarını onarır, fiziksel bedendeki sıvıları dengeler ve diüretik görevi görür. Kilo kontrolünde yararı,dır, akciğerler ve kollarla özellikle İlişkilidir. Güneş yanıklarının acısını da alır. Daha derin bir düzeyde fiziksel beden, eterik alemle dengeler.

KONUM Bedenin uygun yerlerine tutun veya yerleştirin.

Takip edilen ,,,,,,,