Mavi Damarlı Akik Faydaları

MAVİ DAMARLI AKİK

RENK Beyaz veya daha koyu çizgileri olan açık mavi
GÖRÜNÜM Damarlı, genellikle küçük ve yuvarlak
NADİRLİK Kolay bulunur
KAYNAK Akik gibi

İLAVE ÖZELLİKLER Mavi Damarlı Akik mükemmel bir şifa taşıdır. Yumuşak enerjisi sakinleştirir ve yatıştırır, zihne huzur verir. Düşüncelerin ve duyguların özgürce ifade edilmesini sağlayarak boğaz çakrasını harekete geçirme ve iyileştirmede özellikle etkilidir. Yüksek enerjiler tecrübe etmenin yolunu açar. En besleyici ve en destekleyici taşlardan biridir öfke, enfeksiyon,iltihap ve ateşi nötralize eder.

Psikolojik olarak Mavi Damarlı Akik, reddedilme ve yargılanma korkusundan kaynaklanan bastırılmış duygulara karşı hareket eder. Genelin, ebeveyn-çocuk İlişkilerinde ortaya çıkan yargılama hem çocuklukta herr, yetişkinlikte olabilir. Sonuç olarak duygular geri çekilir ve kendini ifade edememe yüzünden boğaz çakrası tıkanır. Bu bazen nefes darlığı hissiyle göğsü de etkiler. Mavi Damarlı Akik bu bilindik baskı sorununu nazikçe çözer ve yeni bir ifade tarzını teşvik eder. Erkeklerin duyarlılıklarını kabullenip özgürleştirmelerine ve doğalarını hissetmelerine de yardımcıdır

Mavi Damarlı Akik zihinsel olarak, düşünce ve duyguların sözel ifadesine yardım eder, zihinsel stresle mücadele eder. Duygusal olarak, bu taştan yayılan huzurlu enerjiler öfke duygularını nötralize eder.Ruhsal bakımdansa boğaz çakrasını temizleyerek yüksek ruhsal gerçeklerin ifade edilebilmelerini sağlar. Düşünceleri ruhsal titreşimlere bağlayan ve derin bir huzur duygusu getiren bir taştır.

İYİLEŞTİRME Mavi Damarlı Akik güçlü bir boğaz iyileştiricisidir. Kendini ifade engeliyle mücadele eden özelliği, omuz ve boyun sorunlarının, tiroid yetersizliklerinin, boğaz ve lenf enfeksiyonlarının giderilmesinde etkili olur. Ateşi düşürür, sinir sistemindeki engelleri ortadan kaldırır, artrit ve kemik deformasyonlarını tedavi eder; iskelet sistemini güçlendirir ve kırıkları iyileştirir. Kılcal damarları ve pankreası korur. İksir olarak alındığında beyin sıvılarının dengesizliklerine ve hidrosefale iyi gelir. Mavi Damarlı Akik sesle iyileştirmeye de yardımcı olarak kullanılır; sesi uygun yerlere odaklayıp yönlendirir.

KONUM Uygun yerlere, özellikle boğaza.

Takip edilen ,,,,,,,