Manyezit Taşı Özellikleri

Manyezit taşı - İşbilir avm blogRENK Beyaz, gri, kahverengi,sarı
görünüm Çeşitli boyutlarda ve biçimlerde, beyinimsi, tebeşirimsi veya mermerleşmiş ya da kristalin
NADİRLİK Kolay bulunur, kristalin nadirdir
KAYNAK Brezilya, Birleşik Devletler

ÖZELLİKLER Manyezit, meditasyona derin bir huzur ve gevşeme verir. Üçüncü göze yerleştirildiğinde görselleştirme ve imgelemi genişletir. Kalp çakrasını açar, başkalarından gelen sevgiyi kucaklayabilmeniz için gereken, kendini sevmeyi de içeren, kalpten sevgiyi harekete geçirir.

Manyezit başka insanlarla, onların davranış ve alışkanlıkları yüzünden güçleşen ilişkilerde koşulsuz sevgiyi hayata geçirmeye yardımcıdır. Durup diğer insanların değişmesini veya sizin onların zorluklarından etkilenmenizi istemeden, oldukları gibi olmalarına izin vererek, odaklanmış hissetmenizi sağlar.

Psikolojik olarak her tür kendini kandırma girişimini yüzeye çıkarır. Bilinçaltı düşünceleri  ve duyguları fark etmenize, gerekirse sizi geçmişe götürerek bunların nedenlerini araştırmanıza yardımcı olur. Hayata karşı olumlu bir tutum takınmanızı sağlar. Egoist insanlara geri planda kalıp başkalarım dikkatlice dinlemeyi öğretir.

Beyin biçiminde olan Manyezit’in zihin üzerinde güçlü bir etkisi vardır, yarımküreleri uyumlu hale getirir, fikirleri ve uygulamalarını hayata geçirir.

Manyezit’in sakinleştirici etkisi de vardır, duygusal stresi tolere edebilmenizi sağlar. Asabi ve korku dolu insanlara yardım eder ve onlara, sinirlerinin ve hoşgörüsüzlüklerinin üstesinden gelebilmeleri için destek olur.

İYİLEŞTİRME Manyezit yüksek oranda magnezyum içerir ve bunun bedende emilimine yardımcı olur. Vücudu kokularından arındırır, spazm çözücü ve kas gevşetici olarak kullanılır; menstrual, mide, bağırsak ve damar kramplarına, safra kesesi ve böbrek taşlarına iyi gelir. Kemik ve diş hastalıklarını tedavi eder ve epilepsiyi engeller. Baş ağrılarını, özellikle migreni, azaltır; kan pıhtılaşmasını yavaşlatır. Yağ metabolizmasını hızlandırır ve kolesterolü giderir, damar sertliği ve kalp rahatsızlıklarını engeller. Kalp hastalıkları için yararlı bir önleyicidir. Beden ısısını dengeler, ateş ve soğuk algınlığını hafifletir.

KONUM Deriyle temas halinde uygun yerlere koyun. Cevher özü olarak dahili veya harici uygulamalarda kullanılır.

Takip edilen ,,,,,,,,