Manyetit Taşı Özellikleri

Manyetit (Mıknatıs Taşı) ve Faydaları | Değerli Taşlar | Değerli taşlar, Taşlar, Şifalı taşlarRENK Siyah, kahverengimsi gri
GÖRÜNÜM Karanlık, pütürlü, manyetik (demir filizi), her boyutta
NADİRLİK Kolay bulunur
KAYNAK Birleşik Devletler, Kanada, Hindistan, Meksika, Romanya, İtalya, Finlandiya, Avusturya

ÖZELLİKLER Manyetit manyetiktir ve güçlü bir pozitif-negatif polariteye sahiptir. Bedenin kendi biyomanyetik alanı ve meridyenleri ile topraklı  iyileştirmede gezegeninki üzerinde çalışarak manyetik terapide kullanılanabilir.Bir topraklama taşıdır. Deneyimli bir şifacı tarafından kullanıldığında bedende veya toprakta zıt yöne ve geriye doğru hareket eden enerji akımlarını yeniden hizalar.

Manyetit çeker ve iter, enerji verir ve sakinleştirir. Bedenin kendini iyileştirmekte güçlük çektiği zamanlar vardır ve bu durumlarda bir meridyen aşın enerji yüklenmiştir. Eğer bir organ veya meridyen aşırı hareketliyse Manyetit negatif şarjla onu sakinleştirir. Eğer hareketsizse pozitif şarjla harekete geçirir. Kaslardaki ağrı ve acıları dindirdiğinden spor yaralanmaları için son derece yararlıdır.

Manyetit geçici olarak çakraları, derin ve eterik bedenlerdeki meridyenleri hizalar. Kök ve toprak çakralarıyla toprağın besleyici enerjileri arasında, fiziksel bedendeki yaşam kaynağı canlılığını sürdürmek için bağlantı kurar.

Manyetit telepatiye, meditasyona ve görselleştirmeye yardım eder. Dengeli bir perspektif ve kendi sezgilerinize güven sağlar.Manyetit olduğundan aşkı, bağlılığı ve sadakati çeker.

Korku öfke, üzüntü ve aşırı bağımlılık gibi olumsuz duyguları yok ede i ve dayanma gücü gibi olumlu özellikler getirir. Kendinizi yıkıcı durumdan nasıl uzaklaştıracağınızı gösterir ve nesnelliği teşvik eder.Bu taş iç istikrarı sağlamak için zekâyı duygularla dengeler.

İYİLEŞTİRME Manyetit iyileşmek için gerekli olan şifa enerjisini sağlar. Astım, kan ve dolaşım sistemi, deri ve saçlar için faydalıdır. Tembel organları uyarır ve aşırı çalışanları da yavaşlatır. İltihap gidericidir, kas gerginli! ler im ve kramplarını giderir. Burun kanamalarını durdurur.

KONUM Boynun arkasına ve omurganın köküne ya da ağrıyan eklemlerinize yerleştirin. Gece kramplarını sona erdirmek için yatağınızın ayak ucuna koyun.

Takip edilen ,,,,,,,,,