Manyetit Taşı Faydaları

Manyetit (Mıknatıs Taşı) | Taşlar, Şifalı taşlar, MüthişMıknatıs Taşı, sülfit yataklarında, magmatik veya metamorfik kayalarda oluşan,ağır bir mineraldir. Demir ağırlıklıdır.Siyah veya demir siyahı, bazen kahverengimsi siyah renkte ve metalik görünümdedir.Adım karakterinden alır: Magnet (Çekim gücü, manyetik özellik, Mıknatıs).Doğal haliyle en güçlü manyetik etkiyi gösteren mineraldir. Her türlü demir metalini kendisine çeker.ABDde bilimsel olarak zihin (beyin)okuma çalışmalarında kullanılmaktadır.

Diğer adları: Magnetite, Lodestone
Bünyesindeki başlıca mineraller: DEMÎR, OKSİJEN (Fe30 4) + (Eser miktarda)
Manganez, Magnezyum, Kobalt, Nikel, Kromuyum, Titanyum, Vanadyum, Çinko, Alüminyum
Kimyasal grubu: OKSİTLER, HİDROKSİTLER
Bağlı olduğu grup: SPİNEL
Kristal sistemi: İZOMETRİK
Sertlik derecesi: 5,5 – 4
Özgül ağırlığı: 3,9 – 6,5
Çizgi rengi: SİYAH
Parlaklığı: METALİK
Işığı geçirgenlik: OPAK
Kırılma şekli: UNEVEN, GEVREK
Sembolize ettiği hususlar: SABIR, KARARLILIK, SAĞLAMLIK
Özdeşleştiği hayvan: AKREP, YILAN
Özdeşleştiği gezegen: VENÜS
Özdeşleştiği çakra: KÖK (KUYRUKSOKUMU)
Çıkarıldığı başlıca ülkeler: BREZİLYA, USA, TÜRKİYE (Manisa)
İlişkili burçlar: Tüm burç insanları kullanabilir. Ancak KOÇ, BAŞAK, AKREP, OĞLAK ve KOVA burçlarında daha fazla yarar sağlar.

YARARLARI

Mıknatıs taşının takı olarak kullanılması, yararlı olduğu kadar zararlı olarak da kabul edilmektedir. Zira eksi ve artı kutuplan olan mıknatıs taşı, çekim gücü oluşturabileceği gibi (ki bu bile bazı kişilerde boğulma hissi uyandırabilir), sinir sistem inde ve beyin fonksiyonlarında manyetik alan karışıklıklarına da sebep olabilir.Yararları nedeniyle Mıknatıs kullanma ihtiyacı duyanlar günde 10-15 dakika ellerinde tutabilirler. Fazlası veya takı olarak kullanılması kalp ve beyin hasarlarına sebep olabilir.

Hamile kadınlar, Kalbinde pil bulunanlar, Elektroşok makinesi görevlileri, Epilepsi hastalan Manyetit taşı kullanmamalı ve taşımamalıdır. Aynca baş ve kalp bölgesine yakın kullanılmamalıdır.Fiziki veya ruhsal ağır yükleri taşım ak için yardım eder, onları hafifletir; kişiye enerjisini yükselterek veya direncini/cesaretini artırarak yardım eder.

İçimizdeki sıkıntıları, dertleri, korkulan, depresyonu, bizi sinirlendiren şeyleri, telaşları ya da kafamızdaki takıntıları zayıflatabilir.Kan ve kan dolaşım sistemini güçlendirir. Kanın sağlıklı kalmasına yardım eder. Kanama problemlerinin ortadan kalkmasına yardım eder.Bağışıklık sistemini güçlendirir.Topraklama taşıdır. Toprağın enerjisini bedene, bedendeki fazla elektriği de toprağa aktarır.Pankreastan toksik blokları çözüp emer, tıkanıklıkları açar.

 

Takip edilen ,,,,,,,